Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Krkonoše
Napsáno: 7.10.2014Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Kvůli nezájmu ze strany dětí jsme akci zkrátili pouze na pátek a sobotu. Šest dospělých účastníků bylo za věrnost v sobotu odměněno teplým a slunečným počasím. Ráno jsme vyjeli auty na Horní Mísečky a odtud pokračovali autobusem na Zlaté návrší. Dále jsme již šli pěšky na Labskou boudu, vystoupali ke Sněžným jámám, kde jsme si vychutnali nádherné výhledy na polskou i českou stranu. Pak jsme sešli k prameni Labe a odtud pokračovali na Dvoračky. Zde jsme se občerstvili a vydali se na zbývající část túry kolem Kotelních jam na Horní Mísečky. Nohy sice po těch 18 km trochu bolely,ale odnesli jsme si ... (zobrazit článek)

Letní tábor Pacov 2014
Napsáno: 20.8.2014Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil na Vysočině na chalupě Huť u Černého rybníka nedaleko Pacova. Chalupu, která s velkou rezervou pojmula 21 účastníků,  nám laskavě pronajali tomíci z Pacova. Na Vysočině jsme ještě nikdy tábor neměli a hned  první den jsme zjistili ,že v okolní krajině se prakticky nevyskytuje rovina, ale nepřeberné množství kopců nahoru a dolů.  To částečně ovlivnilo počet ujetých kilometrů, kterých jsme na kole zdolali 250 a 15 pěšky. Program ovšem ovlivnilo i počasí, kdy nás déšť donutil zařadit více volných dnů.   26.7. – příjezd na chalupu, seznámení s nejbližším okolím 27.7. – cyklo do Červené Řečice 28.7. – pěší na vrchol Strážiště 29.7. ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 13.-15.6.2014
Napsáno: 10.7.2014Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů, dopravu batohů a dalšího materiálu tentokrát zajišťoval Pavel.  V sobotu ráno pršelo, takže až v 11 hod. se mohly děti vydat na netradiční cyklotúru, na které je čekala řada kvízových otázek. Trasa je vedla na Kohoutov, do Choustníkova Hradiště, k Braunovu betlému, na Kuks a přes Vlčkovice do Bukoviny. Všichni túru absolvovali bez větších problémů, jenom Vaškovi praskl drát u zadního kola. Večerní posezení u táboráku při kytaře a opékání párků bylo velmi příjemné. Nedělní dopoledne bylo pro všechny pracovní. Z dřevníku jsme vynosili všechno uskladněné dřevo, Jirka postříkal konstrukci dřevníku ochranným přípravkem proti dřevokaznému hmyzu a ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - Bílovec 2014
Napsáno: 2.7.2014Počet fotografií: 1Autor: Luboš Podlipný
Letošní Mistrovství republiky se konalo v severomoravském Bílovci, kam se kvalifikovala z našeho oddílu pouze jedna závodnice – Jana. Trať byla mírně kopcovitá a svojí délkou 5 350 m patřila k těm kratším,oblačné počasí závodníkům vyhovovalo. V silné konkurenci se Janě nepodařilo prosadit, i když předvedla svůj letošní nejlepší výkon z hlediska počtu trestných minut.   Tady jsou výsledky:   kategorie ... (zobrazit článek)

Český pohár Pacov 31.5.2014
Napsáno: 12.6.2014Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní sezónu Českého poháru jsme ukončili ve známém prostředí města Pacov. Organizátoři připravili trať v lesích severně od města. Běželo se za slunečného a větrného počasí, trať byla poznamenána dešti v předcházejících dnech. Naše tentokrát sedmičlenná výprava nedosáhla na žádné přední umístění, ale Jana si přesto vybojovala postup na Mistrovství republiky. Dalším příjemným výsledkem bylo výrazné snížení počtu trestných minut u Matyáše a Matěje. Tady jsou výsledky: Kategorie   jméno         umístění/celkem závodníků     trestné minuty      body                                    MŽci      Matyáš Mach                  15/24                                      6                      58,7   MŽky    Nikola Baladová              19/22                                      7                      31,2   SŽci       Matěj Petr                        15/23                                      6                      56,7               Jan Černý                         18/23                                      10                    39,2   SDky Jana Brejchová              ... (zobrazit článek)

Český pohár Kralovice 3.5.2014
Napsáno: 7.5.2014Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Letošní sezónu Českého poháru jsme zahájili ve známém  prostředí města Kralovice. Organizátoři tentokrát připravili trať v okolí rekreačního střediska Tišina nedaleko obce Kožlany, kde se takovéto závody dosud nekonaly. Běželo se za podmračeného a velmi chladného (4ºC) počasí, trať byla poznamenána dešti v předcházejících dnech. Naše tentokrát šestičlenná výprava nedosáhla na žádné přední umístění. Naši žáci poznali,že konkurence je i tentokrát velmi silná ,a že musí dále pracovat na zlepšení svých znalostí a fyzické kondice.
Tady jsou výsledky: Kategorie        jméno          umístění/celkem závodníků     trestné minuty             body                                    MŽci         Matyáš Mach                   16/21                                      19                    36,1   MŽky       Nikola Baladová               15/21                                      7                      49,4   SŽci       Jan Černý                           ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2014
Napsáno: 30.4.2014Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 16 závodníků z domácího oddílu a z oddílu  Moravská Slavia Brno.  O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo cca 20 pořadatelů a rozhodčích.  Ve slunečném a teplém počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru.  Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2014 - Beskydy
Napsáno: 15.3.2014Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
O letošních jarních prázdninách jsme se po 3 letech vrátili na chatu „Morávka „ ,kterou tvoří 2 útulné chalupy vedle sebe, v obci Morávka v Beskydech. Těšili jsme se, že tentokrát tady zažijeme tu pravou valašskou zimu, ale letošní zima byla ještě teplejší než v r.2011 a hory byly prakticky beze sněhu. Sobota 1.3. – příjezd, procházka v nejbližším okolí chaty. Neděle 2.3.. – pěší hledání sněhu v okolí Malého a Velkého Travného (10 km).
                          Pod Velkým Travným jsme objevili sníh ! Pondělí 3.3. – sjezdovky na Bílé, 3 běžkaři vyzkoušeli kvalitu sněhu na                           dvoukilometrovém úseku pod Velkým Travným. Úterý 4.3. – ... (zobrazit článek)

Adršpach
Napsáno: 7.2.2014Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Letošní teplá zima způsobila, že z výletu do známých skal jsme si odnesli nevšední dojmy. Většina ze 17 účastníků viděla poprvé skalní velikány pod popraškem sněhu, známý vodopád spoutaný ledem a zkusila si, že stoupání i scházení schodů pokrytých ušlapaným a zledovatělým sněhem vyžaduje daleko větší úsilí než v létě. Počasí nám přálo, občas na nás vykouklo sluníčko a ostrý vítr neměl šanci mezi skály proniknout. ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2013
Napsáno: 15.12.2013Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Protože na horách leželo jen pár centimetrů sněhu, tak jsme lyže nechali zatím odpočívat doma. Krakonoš nás ale překvapil a v noci z pátku na sobotu přisypal 15 cm nového sněhu. Teď už by se lyže hodily. Navzdory vytrvalému sněžení a silnému větru jsme v sobotu ráno vyrazili na pěší túru. Nejprve jsme se brodili hlubokým sněhem naučnou stezkou pod Hnědým vrchem a pak dál pokračovali na Pražskou a Kolínskou boudu. Zde jsme se ohřáli a občerstvili a ... (zobrazit článek)