Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314>

Mikuláš v Krkonoších
Napsáno: 12.12.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Tentokrát nebylo po sněhu  na horách ani památky a tak jsme lyže nechali doma. Sobota nás přivítala mlhou hustou tak,že by se dala krájet. Za drobného sněžení jsme stoupali přes Severku až  k bufetu na Rozcestí,který byl bohužel zavřený. Tady už docela pěkně foukalo a mrzlo. Po rychlé svačince jsme se vydali k Tetřevím boudám,kdy jsme těsně před nimi zjistili,že jsou rovněž mimo provoz. Nakonec jsme byli odměněni za vytrvalost otevřenou Lesní boudou,kde jsme se hlavně ohřáli a usušili i různými dobrotami žaludek potěšili. Takto ... (zobrazit článek)

Janov v Jizerských horách 25.-28.9.2009
Napsáno: 30.9.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Skupina 18 tomíků se dopravila do Janova v pátek navečer částečně vlakem a částečně osobními auty. V sobotu jsme využili naše auta k přepravě do výchozího místa celodenní túry v Oldřichově. Trasa vedla krásnou horskou přírodou s bukovými a smrkovými lesy a s krásnými výhledy do širokého okolí. Za krásného počasí jsme na trase Oldřichov – Poledník – Bílá kuchyně – Hřebínek- Tetřeví boudy – Štolpichy – po Viničné cestě zpět do Oldřichova ušlapali 25 km ! V neděli jsme měli méně náročný program (12 km), kdy jsme zdolali rozhlednu Slovanku a nedalekou Královku. Pak už jsme jen seběhli zpět do Janova a navštívili místní bobovou dráhu. V pondělí ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend Bukovina 11.-13.9.2009
Napsáno: 14.9.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Až na třetí pokus se podařilo tuto akci uskutečnit,na jaře nás totiž 2x zaskočilo nepříznivé počasí. V pátek navečer se celá skupinka (8 cyklistů + 2 v doprovodném autě) bez problémů přesunula po vlastní ose z Předměřic do Velké Bukoviny a ujela při tom 28 km. V sobotu  byla naším cílem přehrada Les Království u Dvora Králové,kde se sice původně plánovaná prohlídka elektrárny neuskutečnila,ale krásná architektura přehradní hráze rozhodně stála za ujeté kilometry. Nakonec těch kilometrů bylo více jak 40 na trase Velká Bukovina – Choustníkovo Hradiště- Žíreč – Zálesí – Čertovy hrady – Bílá Třemešná – Les Království – Dvůr Králové – Zboží – Choustníkovo ... (zobrazit článek)

Mezinárodní mistrovství v TZ 4.-5.9.2009
Napsáno: 7.9.2009Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě se letos konalo v Uherském Hradišti. Pořadatelé připravili pro závodníky náročnou kopcovitou trať,kterou noční déšť udělal ještě těžší. Náš oddíl reprezentoval kategorii mladších dorostenců Luboš Podlipný a v kategorii ženy-A Alena Podlipná. Luboš obsadil 9.místo, Alena si vyběhla 5.místo. Oba naše závodníky připravil o lepší výsledek absolutní výpadek na míčkách. ... (zobrazit článek)

Letní tábor - Dědov 2009
Napsáno: 31.8.2009Počet fotografií: 4Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil nedaleko Adršpašsko-teplických skal v chalupě A-TOMu v Dědově. 21 účastníků mimo jiné ocenilo vaření na peci a mytí v osvěžující vodě Metuje, ujelo 340 km na kole a k tomu přidalo 40 km pěšky. Počasí turistice přálo, takže „volných“ dní bylo minimálně : 25.7. – příjezd na chalupu, 5 odvážlivců po vlastní ose na kolách 26.7. – cyklo do Police nad Metují, návštěva muzea stavebnice Merkur, kde jsme obdivovali model ocelového města a zkusili sestavit vlastní modely podle své fantazie 27.7. – cyklo na Hvězdu v Broumovských skalách, procházka ve skalách včetně vyzkoušení horolezeckých dovedností na cvičné skále 28.7. – pěší túra do Teplických skal ... (zobrazit článek)

Potštejn 3.-5.7.2009
Napsáno: 11.7.2009Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Na pěší výpravu do malebného údolí Divoké Orlice se vypravilo 9 členů oddílu,kteří našli ubytování v místní hasičárně. V sobotu jsme nejprve uskutečnili výstup na hrad Potštejn a odpoledne jsme vyšli na další blízký kopec Velešov. Večer jsme navštívili kemp Vochtánka,kde probíhal westernový víkend, a shlédli jsme ohnivé show,které předvedli jezdci na koních a pak tanečníci s pochodněmi. V neděli jsme se vypravili na hrad do blízkých Litic,kde jsme shlédli divadelní představení pohádky. Nebyli jsme jen pasívními diváky,ale Honzík se ujal funkce scénáristy a Martin dokonce vytvořil dvojroli prince a draka. Dále na hradě byly k vidění ukázky starých řemesel a historického šermu. ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - Kralupy n. V. 18.-20.6.2009
Napsáno: 30.6.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní Mistrovství ČR v Turistickém závodě se vrátilo na půdu našeho největšího oddílu v Kralupech nad Vltavou. Barvy Předměřic letos vyrazila hájit čtyřčlenná skupina - Luboš Podlipný, Alena Podlipná, Petr Maléř a Martin Šandera. Závod se letos skládal ze dvou částí - v sobotu závodníci absolvovali vlastní mistrovský závod, který začínal již známým výběhem po schodech na vrch Hostibejk. V neděli pak probíhal stíhací závod, do kterého se závodníci v kategoriích žáků, dorostu a dospělých kvalifikovali na základě svých výsledků v hodnocení Českého poháru. Za nás vyrazila na trať v kralupském lesoparku A. Podlipná, která udržela konečné čtvrté místo. Vrcholem ... (zobrazit článek)

Český pohár Praha - Vinoř
Napsáno: 19.6.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Závod ve Vinoři po nějaké době opět vyzkoušel především sprinterské schopnosti účastníků. V krajině s jednou dálnicí zprava a jednou zleva by zřejmě ani nebylo možné postavit něco jiného - a výsledek byl takříkajíc " rychlý, krátký a placatý ". Taková trať sice člověka příliš fyzicky neunaví, ale na druhou stranu neodpouští chyby - pokud celou trať člověk proběhne za dvacet minut tak pět trestných minut opravdu nedožene i kdyby se přetrhnul. Svoje o tom jistě vědí někteří závodníci z dorostu a dospělých, kteří navzdory nepřehlédnutelné šipce neodbočili na azimuty a pak se museli vracet:-)

výsledková listina je jako ... (zobrazit článek)

Sedloňov - cyklo 8. - 10.5.2009
Napsáno: 12.5.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Poprvé po více jak 20-ti letech jsme navštívili Orlické hory mimo zimní sezónu a byli jsme uchváceni krásou jarní horské přírody v místech,která jsme dosud znali pouze se sněhovou peřinou. Deset cyklistů  v pátek ráno odhodlaně vystartovalo z Předměřic a za slunečného počasí jim cesta rychle ubíhala. Během poledního odpočinku  navštívili zámek Opočno a s novým elánem se pustili do kopců za Dobruškou,aby krátce před 17.hodinou všichni šťastně dorazili do školy v Sedloňově. V sobotu nám opět přálo počasí a tak nebylo divu,že jsme ujeli 50 km na trase : Sedloňov – Deštné – Luisino údolí – Zdobnice – Velká Deštná – Šerlich – Deštné – Prázovy ... (zobrazit článek)

Český pohár Palkovice
Napsáno: 3.5.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní sezónu Českého poháru jsme zahájili v příjemném prostředí podhůří Beskyd. Organizátoři plně využili kopcovitého okolí a postavili pestrou trať, kde se závodníci rozhodně nenudili během po rovině. Naše tentokrát devítičlenná výprava se s prvním měřením sil na celostátní úrovni srovnala se ctí a kromě cenných bodů do celkového hodnocení jsme přivezli  dvě medaile a překvapivě i 5. místo v hodnocení červeného poháru ( počítá se na základě bodů získaných v kategoriích dorostu a dospělých). Příští závod se poběží 23.5. v Praze-Vinoři kde sice nelze čekat převýšení jako v Beskydech, ale věřím, že po rovině nám to poběží alespoň tak ... (zobrazit článek)