Zprávy z akcí

Strana:<12345678910111213>

Mistrovství ČR Mikulášovice 2012
Napsáno: 22.6.2012Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní Mistrovství republiky se konalo v severočeských Mikulášovicích, kam se kvalifikovali z našeho oddílu 3 závodníci – Kristýna, Luboš a Alena. Čekala na ně kopcovitá trať a slunečné teplé počasí. Nakonec se v silné konkurenci nikomu nepodařilo dosáhnout na medaili, ale všichni odvedli solidní výkon a potvrdili své umístění v letošním ročníku Českého poháru.   Tady jsou výsledky:   kategorie ... (zobrazit článek)

Český pohár Malenovice 9.6.2012
Napsáno: 15.6.2012Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Další závod Českého poháru nás zavedl až na úpatí Beskyd pod Lysou horu do malé obce Malenovice. Pořadatelé dokonale využili kopcovitý terén a připravili dlouhou a náročnou trať, která byla po nočním dešti kluzká. Těžké podmínky umocnil ještě déšť provázející závodníky během sobotního dopoledne. Naše malá výprava tentokrát čítající pouze 5 závodníků se s tratí vypořádala se ctí a Lubošovi se dokonce podařilo ukořistit medaili. Odměnou pro všechny zúčastněné bylo jistě ubytování v blízkém hotelu, který nám poskytl zázemí, jaké jsme na závodech ještě nezažili.  


Tady jsou výsledky: Kategorie        jméno             umístění/celkem ... (zobrazit článek)

Český pohár Lovosice 19.5.2012
Napsáno: 26.5.2012Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Letošní sezónu Českého poháru jsme zahájili v, pro většinu závodníků, neznámém  prostředí města Lovosice. Organizátoři připravili na svazích kopce Lovoše krátkou,ale přesto náročnou trať.. Běželo se za slunečného a  teplého počasí. Naše tentokrát desetičlenná výprava sice nedosáhla na žádné přední umístění, ale přesto si Kristýna a Alena zajistily postup na Mistrovství republiky. Naši nejmladší nováčci zatím sbírali zkušenosti. Poznali,že konkurence je velmi silná ,a že musí dále pracovat na zlepšení svých znalostí.  

Tady jsou výsledky: Kategorie        jméno          umístění/celkem závodníků     trestné minuty     body NŽky              Nikola Baladová                   17/20                          12                    14,3                        Kateřina Voňková                 18/20                          31                    0          NŽci               ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 11.-13.5.2012
Napsáno: 18.5.2012Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Skupina tradičních účastníků se opět rozrostla o 3 nováčky . Páteční podvečer byl nezvykle teplý a slunečný, takže cyklisti přijeli do Velké Bukoviny zvlhlí vlastním potem. Není proto divu, že většina hledala osvěžení v tradiční činnosti - stavění přehrad z kamenů v potoce.  V sobotu  ráno přišlo očekávané ochlazení a déšť, který nám nedovolil vyjet na plánovanou túru do Úpice. Naštěstí se před polednem  počasí umoudřilo a my jsme po obědě mohli vyrazit alespoň na krátkou projíždku po blízkém okolí po trase Velká Bukovina – Chvalkovice – Sebuč – Vlčkovice – Velká Bukovina o délce 12 km. Při té příležitosti jsme se seznámili s novou ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2012
Napsáno: 7.5.2012Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Závodu se zúčastnilo 22 závodníků z domácího oddílu a z oddílu TOM Bobři Vinoř.  O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo cca 20 pořadatelů a rozhodčích. Trať byla po nočním  a ranním dešti blátivá, což přimělo pořadatele zrušit kontrolu plížení. Přes chladnější počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru.  Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Sedloňov 9.-11.3.2012
Napsáno: 1.4.2012Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Po dobrých zkušenostech z ledna jsme zopakovali lyžařský víkend ve škole v Sedloňově. Kdo se nezalekl špatných zpráv o předpovědi počasí, určitě nelitoval. Přivítaly nás upravené stopy s dostatkem sněhu, na kterém se dobře stoupalo i sjíždělo. Proto jsme dojeli na Šerlich celkem brzo a část skupiny mohla  po krátkém občerstvení v Masarykově chatě pokračovat dál na Velkou Deštnou. Na zpáteční cestě bylo sice poměrně teplo, ale stopa vydržela zmzlá a sjezdy byly příjemně rychlé. Jirka se skupinou začátečníků pilně trénoval na okruzích u Deštného, většina si vyzkoušela sjetí sjezdovky v Sedloňově a stihli i příjezd Rampušáka do Sedloňova. Sjezdaře v neděli dopoledne trochu potrápilo počasí ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2012 - Jeseníky
Napsáno: 1.3.2012Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní jarní prázdniny jsme strávili v chatě „Daniela“ v obci Nové Losiny v Jeseníkách..Dobré sněhové podmínky jsme  náležitě využili :   Neděle 19.2.. – túra na běžkách z Červenohorského sedla na Švýcárnu (16 km).                              Provázel nás silný vítr se sněžením, po upravené stopě nebylo ani                              památky, zato přelézání metrových sněhových dun jsme si užili                             dosytosti. Pondělí 20.2. – sjezdovky v Koutech nad Desnou( nejmodernější sjezdovka v ČR),                             4 běžkaři  se vydali opět na Švýcárnu, tentokrát za slunečného                             počasí s krásnými výhledy zejména z vrcholku Pradědu. Úterý 21.2. – túra na běžkách z Červenohorského sedla na Šerák (20 km). Silný                        mráz a vítr prověřil odolnost všech 12 lyžařů, kteří absolvovali celou                        trasu. Středa ... (zobrazit článek)

Sedloňov 13.-15.1.2012
Napsáno: 1.2.2012Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Tentokrát jsme měli s sebou skupinku začátečníků, která se na místním hřišti pod kostelem učila lyžařskou abecedu pod vedením trpělivého Jiřího. Sněhové podmínky byly příznivé v podobě několika centimetrů čerstvého prašanu. Zdatnější lyžaři se vydali směrem na Šerlich, a protože sníh byl docela rychlý, dojeli jsme až pod Velkou Deštnou a na občerstvení na Masarykově chatě jsme se zastavili při zpáteční cestě. Nenasytní sjezdaři ještě před večeří vyzkoušeli sjezdovku v Sedloňově při nočním lyžování. Sjezdařům patřilo i nedělní dopoledne, kdy i začátečníci na běžkách pilně trénovali sjíždění svahu na cvičné ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2011
Napsáno: 6.12.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Tentokrát byly hory ještě bez sněhu a tak jsme lyže nechali zatím odpočívat doma. Přesto jsme nezaháleli a v sobotu vyrazili na pěší túru. Prošli jsme naučnou stezku pod Hnědým vrchem a pokračovali kolem Pražské boudy na Kolínskou boudu. Zde jsme se občerstvili a v husté mlze se vydali na zpáteční cestu, kterou jsme zakončili pod rozhlednou na Hnědém vrchu a sestupem po přilehlé sjezdovce. Večer jsme na chatě přivítali Mikuláše s čertem a se spoustou dárků. V neděli od rána hustě pršelo,takže dopoledne jsme strávili při ... (zobrazit článek)

Pacovské dovádění 2011
Napsáno: 30.10.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční podzimní akce opět nezklamala a pod vedením pořádajícího oddílu TOM "Kamarádi" Pacov proběhla hladce a v příjemné atmosféře. Sobotní dopoledne patřilo závodu jednotlivců, tentokrát v blízkosti motokrosového areálu. Podobně jako minule žáci měli 4 azimutové úseky a dospělí měli 2 úseky tratě značeny místo fáborků azimuty. Závod proběhl za slunečného ale po ránu mrazivého  počasí za účasti cca 140ti závodníků.
Večer pak patřil "Nočnímu bloudění Vysočinou". Skupinky bloudících jsou vysazeny na neznámém místě v terénu a pomocí mapy a trochy štěstí se musí nejprve "najít" a poté dorazit na zakladnu TOM Pacov Na Hutích, přitom po cestě ještě splnit ... (zobrazit článek)