Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Cyklovíkend na Bukovině 23.-25.9.2016
Napsáno: 17.11.2016Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Je škoda, že se tentokrát  sešla jen miniskupina 6 členů, protože počasí bylo příjemné a zajímavý program si všichni užili.  V sobotu ráno bylo slunečno, takže se naše malá skupinka mohla ještě před 10.hodinou  vydat na  cyklotúru do Dvora Králové, kde jsme navštívili muzeum vánočních ozdob. Na odpoledne Jirka připravil pro Michala a Kateřinu kvízovou soutěž v lese. Večerní posezení u táboráku při kytaře a opékání buřtů bylo příjemné zakončení dne. Nedělní dopoledne bylo částečně pracovní, kdy jsme uklízeli dřevo a posekanou trávu.   ... (zobrazit článek)

Letní tábor Stříbrné Hory 2016
Napsáno: 27.8.2016Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil  ve východním podhůří Jeseníků v obci Stříbrné Hory nedaleko od Rýmařova. Střechu nad hlavou nám poskytla nově zrekonstruovaná chalupa asociace TOM . V okolí chalupy probíhaly ještě dokončovací práce, takže na venkovní hry zbývalo málo místa. K větším aktivitám  nám posloužil les, který byl ve vzdálenosti 1,5 km od chalupy. Měli jsme štěstí na počasí, které přálo turistice. Teploty většinou nepřesáhly 25°C a každodenním dešťovým přeháňkám jsme se většinou úspěšně vyhnuli. Není proto divu, že většina táborníků ujela na kole a ušla pěšky dohromady téměř 400 km !   23.7. – příjezd na chalupu, seznámení s nejbližším okolím 24.7. – cyklo na rozhlednu ... (zobrazit článek)

Lednice 1.-4.7.2016
Napsáno: 27.7.2016Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v horkém letním počasí se zúčastnilo 16 turistů. Naší základnou se stal kemp Apollo nedaleko Lednice. V sobotu jsme navštívili zámek v Lednici včetně parku a Minaretu. Odtud jsme se přeplavili lodí k Janovu hradu a pak už jsme pěšky dorazili zpět do kempu. V neděli jsme se auty přesunuli na Pálavu, kde jsme zaparkovali nedaleko obce Klentnice. Pěšky jsme vystoupali na Dívčí hrady, kde jsme si užívali krásné výhledy na celou Pálavu. Kromě toho jsme tam potkali shromáždění místních obyvatel uctívající Věstonickou Venuši. Při zpáteční cestě jsme zdolali i kopec Děvín, který je nejvyšším kopcem Pálavy. ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 17.-19.6.2016
Napsáno: 27.6.2016Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů, jenom některé úseky cyklotrasy byly po předchozích deštích blátivé.  V sobotu ráno bylo slunečno, takže se naše 11 členná skupinka mohla ještě před 10.hodinou  vydat na  cyklotúru na rozhlednu v Žernově. Zpáteční cesta nás zavedla do Ratibořic  a pak dál do České Skalice, přičemž jsme míjeli různé pohádkové a nadpřirozené bytosti.. Všichni túru o délce cca 30 km absolvovali bez větších problémů, děti zbytek odpoledne využily k osvěžení v potoce. Večerní posezení u táboráku při kytaře a opékání buřtů bylo velmi příjemné. Nedělní dopoledne bylo částečně pracovní, kdy děti pomohly s úklidem dřeva a dospěláci dokončili ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2016
Napsáno: 3.5.2016Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 29 závodníků z domácího oddílu, z oddílu  TOM Mikulášovice a Moravské Slavie Brno.  O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 17 pořadatelů a rozhodčích.  V chladném bezvětří se téměř všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a  zajistili si postup do závodů Českého poháru.  Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2016 - Jeseníky
Napsáno: 2.3.2016Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě Tereza v Nových Losinách v Jeseníkách. V minulých letech jsme v Nových Losinách pobývali již 2x na chalupách Alena a Daniela. I když sněhu bylo málo, 4 dny jsme lyžovali, v neděli a v pátek dokonce na čerstvém prašanu.   Sobota 30.1. – příjezd, bobování na zbytcích sněhu v okolí chalupy Neděle 31.1. – túra na běžkách  z Červenohorského sedla na Švýcárnu a Praděd                                             (20 km) Pondělí 1.2. – sjezdovky Koutech,skupina běžkařů jela po svážnici pod                              ... (zobrazit článek)

Sedloňov 15.-17.1.2016
Napsáno: 23.1.2016Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Zima se konečně umoudřila a Sedloňov byl pod sněhem. Toho jsme hned v sobotu využili a vypravili se na tradiční túru na Šerlich. Začátečníci nejdříve trénovali na jízdu po rovině na fotbalovém hřišti a pak pokračovali nad Sedloňovem na svážnici směrem na Olešnici. Naše 4 sjezdařky pak ještě využily dobrých sněhových podmínek na sjezdovce při večerním lyžování. V neděli jsme využili slunečného počasí k trénování lyžařské abecedy na cvičné loučce nedaleko od školy a sjezdařky neúnavně lyžovaly na místní sjezdovce. ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2015
Napsáno: 10.12.2015Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Protože na horách podle dostupných informací leželo jen několik centimetrů sněhu, tak většina nechala lyže doma a děti byly vybaveny pekáči,lopatami a dalšími nástroji na klouzání.. Probudili jsme se do slunečného sobotního rána a tak nic nebránilo, abychom se vydali na pěší túru. Nejprve jsme vystoupali k Chalupě Na Rozcestí a odtud jsme sestupovali kolem Liščí hory k Lesní boudě a dále šli po známé naučné stezce pod Hnědým vrchem, která nás dovedla až k naší chatě. Mezitím 3 běžkaři vyběhli ke Kolínské boudě, objeli část ... (zobrazit článek)

Krkonoše 25.-27.9.2015
Napsáno: 17.10.2015Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Letos byl oproti loňsku o akci větší zájem, i když několik dětí na poslední chvíli odpadlo, V sobotu ráno jsme auty dojeli do Špindlerova Mlýna a odtud pokračovali autobusem na Špindlerovku. Dále jsme již šli pěšky na Luční boudu a přes Kozí hřbety jsme se vrátili do Špindlerova Mlýna. Cestou po hřebenech nás provázel silný studený vítr a zatažená obloha. Druhý den jsme se auty přesunuli na Benecko a pěšky vystoupali na Žalý, kde jsme z  rozhledny využili dobré viditelnosti na vrcholy  Krkonoš i na vzdálené podhůří. Dále jsme pokračovali na rozcestí Rovinka a po občerstvení v místním bufetu jsme  po zelené ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 18.-20.9.2015
Napsáno: 28.9.2015Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za slunečného počasí.  V sobotu ráno bylo opět krásně, ale tentokrát jsme nechali kola odpočívat a vydali se pěšky poznávat blízké okolí naší základny. Nejprve jsme si prohlédli nedaleký židovský hřbitov a pak jsme pokračovali po červené turistické značce směrem na Harcov a odtud jsme se po neznačených lesních cestách vrátili do tábora. I když hledání hub nebylo cílem této túry, přesto jsme jich v okolí cest nasbírali dost na dobrou smaženici. Navečer připravila Zuzka s Pavlem pro děti zajímavý závod, při kterém si děti procvičily práci s busolou a své znalosti KPČ a TOPO značek. ... (zobrazit článek)