Zprávy z akcí

Strana:<12345678910111213>

Jarní prázdniny - Šumava - Prášily
Napsáno: 15.2.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní jarní prázdniny jsme strávili ve velmi útulné chatě „U Jakuba „ v Prášilech na Šumavě. Šli jsme do známého prostředí,protože jsme zde trávili jarní prázdniny již před 4 lety. Sněhu bylo dostatek a stále připadával,což asi nejvíce zaskočilo rolby na úpravu běžeckých stop – za celý týden jsme nepotkali ani jednu a většinu stop jsme si museli prošlapávat sami. To nás ale neodradilo a program odpovídal výborným sněhovým podmínkám : Neděle 31.1. – túra na běžkách z Prášil přes Slunečnou na Poledník a zpět do                             Prášil za mrazivého a místy větrného počasí.. Vrcholu Poledníku                             dosáhlo jen několik odolných jedinců. (21 km)
Pondělí ... (zobrazit článek)

Sedloňov 15. - 17.1.2010
Napsáno: 20.1.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Škola v Sedloňově je po rekonstrukci a díky ochotě pana starosty jsme ji mohli opět využít jako naši ubytovnu.. Sněhové podmínky byly výborné, počasí také přálo,takže jsme mohli opět navštívit Masarykovu chatu na Šerlichu. Krátce po začátku túry se sice Jirka s Martinem  museli kvůli žaludečním potížím vrátit,ale ostatní si užívali perfektně upravenou stopu. Nenasytní sjezdaři ještě před večeří vyzkoušeli sjezdovku v Sedloňově při nočním lyžování. Sjezdařům patřilo i nedělní dopoledne a neodradilo je ani husté sněžení a silný vítr. ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších
Napsáno: 12.12.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Tentokrát nebylo po sněhu  na horách ani památky a tak jsme lyže nechali doma. Sobota nás přivítala mlhou hustou tak,že by se dala krájet. Za drobného sněžení jsme stoupali přes Severku až  k bufetu na Rozcestí,který byl bohužel zavřený. Tady už docela pěkně foukalo a mrzlo. Po rychlé svačince jsme se vydali k Tetřevím boudám,kdy jsme těsně před nimi zjistili,že jsou rovněž mimo provoz. Nakonec jsme byli odměněni za vytrvalost otevřenou Lesní boudou,kde jsme se hlavně ohřáli a usušili i různými dobrotami žaludek potěšili. Takto ... (zobrazit článek)

Janov v Jizerských horách 25.-28.9.2009
Napsáno: 30.9.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Skupina 18 tomíků se dopravila do Janova v pátek navečer částečně vlakem a částečně osobními auty. V sobotu jsme využili naše auta k přepravě do výchozího místa celodenní túry v Oldřichově. Trasa vedla krásnou horskou přírodou s bukovými a smrkovými lesy a s krásnými výhledy do širokého okolí. Za krásného počasí jsme na trase Oldřichov – Poledník – Bílá kuchyně – Hřebínek- Tetřeví boudy – Štolpichy – po Viničné cestě zpět do Oldřichova ušlapali 25 km ! V neděli jsme měli méně náročný program (12 km), kdy jsme zdolali rozhlednu Slovanku a nedalekou Královku. Pak už jsme jen seběhli zpět do Janova a navštívili místní bobovou dráhu. V pondělí ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend Bukovina 11.-13.9.2009
Napsáno: 14.9.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Až na třetí pokus se podařilo tuto akci uskutečnit,na jaře nás totiž 2x zaskočilo nepříznivé počasí. V pátek navečer se celá skupinka (8 cyklistů + 2 v doprovodném autě) bez problémů přesunula po vlastní ose z Předměřic do Velké Bukoviny a ujela při tom 28 km. V sobotu  byla naším cílem přehrada Les Království u Dvora Králové,kde se sice původně plánovaná prohlídka elektrárny neuskutečnila,ale krásná architektura přehradní hráze rozhodně stála za ujeté kilometry. Nakonec těch kilometrů bylo více jak 40 na trase Velká Bukovina – Choustníkovo Hradiště- Žíreč – Zálesí – Čertovy hrady – Bílá Třemešná – Les Království – Dvůr Králové – Zboží – Choustníkovo ... (zobrazit článek)

Mezinárodní mistrovství v TZ 4.-5.9.2009
Napsáno: 7.9.2009Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě se letos konalo v Uherském Hradišti. Pořadatelé připravili pro závodníky náročnou kopcovitou trať,kterou noční déšť udělal ještě těžší. Náš oddíl reprezentoval kategorii mladších dorostenců Luboš Podlipný a v kategorii ženy-A Alena Podlipná. Luboš obsadil 9.místo, Alena si vyběhla 5.místo. Oba naše závodníky připravil o lepší výsledek absolutní výpadek na míčkách. ... (zobrazit článek)

Letní tábor - Dědov 2009
Napsáno: 31.8.2009Počet fotografií: 4Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil nedaleko Adršpašsko-teplických skal v chalupě A-TOMu v Dědově. 21 účastníků mimo jiné ocenilo vaření na peci a mytí v osvěžující vodě Metuje, ujelo 340 km na kole a k tomu přidalo 40 km pěšky. Počasí turistice přálo, takže „volných“ dní bylo minimálně : 25.7. – příjezd na chalupu, 5 odvážlivců po vlastní ose na kolách 26.7. – cyklo do Police nad Metují, návštěva muzea stavebnice Merkur, kde jsme obdivovali model ocelového města a zkusili sestavit vlastní modely podle své fantazie 27.7. – cyklo na Hvězdu v Broumovských skalách, procházka ve skalách včetně vyzkoušení horolezeckých dovedností na cvičné skále 28.7. – pěší túra do Teplických skal ... (zobrazit článek)

Potštejn 3.-5.7.2009
Napsáno: 11.7.2009Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Na pěší výpravu do malebného údolí Divoké Orlice se vypravilo 9 členů oddílu,kteří našli ubytování v místní hasičárně. V sobotu jsme nejprve uskutečnili výstup na hrad Potštejn a odpoledne jsme vyšli na další blízký kopec Velešov. Večer jsme navštívili kemp Vochtánka,kde probíhal westernový víkend, a shlédli jsme ohnivé show,které předvedli jezdci na koních a pak tanečníci s pochodněmi. V neděli jsme se vypravili na hrad do blízkých Litic,kde jsme shlédli divadelní představení pohádky. Nebyli jsme jen pasívními diváky,ale Honzík se ujal funkce scénáristy a Martin dokonce vytvořil dvojroli prince a draka. Dále na hradě byly k vidění ukázky starých řemesel a historického šermu. ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - Kralupy n. V. 18.-20.6.2009
Napsáno: 30.6.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní Mistrovství ČR v Turistickém závodě se vrátilo na půdu našeho největšího oddílu v Kralupech nad Vltavou. Barvy Předměřic letos vyrazila hájit čtyřčlenná skupina - Luboš Podlipný, Alena Podlipná, Petr Maléř a Martin Šandera. Závod se letos skládal ze dvou částí - v sobotu závodníci absolvovali vlastní mistrovský závod, který začínal již známým výběhem po schodech na vrch Hostibejk. V neděli pak probíhal stíhací závod, do kterého se závodníci v kategoriích žáků, dorostu a dospělých kvalifikovali na základě svých výsledků v hodnocení Českého poháru. Za nás vyrazila na trať v kralupském lesoparku A. Podlipná, která udržela konečné čtvrté místo. Vrcholem ... (zobrazit článek)

Český pohár Praha - Vinoř
Napsáno: 19.6.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Závod ve Vinoři po nějaké době opět vyzkoušel především sprinterské schopnosti účastníků. V krajině s jednou dálnicí zprava a jednou zleva by zřejmě ani nebylo možné postavit něco jiného - a výsledek byl takříkajíc " rychlý, krátký a placatý ". Taková trať sice člověka příliš fyzicky neunaví, ale na druhou stranu neodpouští chyby - pokud celou trať člověk proběhne za dvacet minut tak pět trestných minut opravdu nedožene i kdyby se přetrhnul. Svoje o tom jistě vědí někteří závodníci z dorostu a dospělých, kteří navzdory nepřehlédnutelné šipce neodbočili na azimuty a pak se museli vracet:-)

výsledková listina je jako ... (zobrazit článek)