Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617 

Pololetní prázdniny - Tanvald 29.1 - 1.2.2009
Napsáno: 12.2.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Velmi komorní akce (bylo nás pouze 5) odměnila účastníky perfektní lyžovačkou v kouzelném prostředí Jizerských hor. Ubytování nám poskytli ve své klubovně tanvaldští tomíci z oddílu Zálesáci. Pátek jsme věnovali běžkám na trase Jizerka – Smědava a zpět. Zpestřením dne bylo jistě tlačení našeho auta po zledovatělé silnici na Jizerku. Sobotu si užili sjezdaři na Tanvaldském Špičáku od rána až do pozdního odpoledne. Nedělní dopoledne jsme věnovali výpravě na běžkách na vrchol Tanvaldského Špičáku. Sjezd vrchní části sjezdovky na běžkách si budou jistě všichni dlouho pamatovat, stejně jako hledání sjízdné cesty na pastvinách včetně překonání horského potůčku. Všichni,kdo nejeli,mohou litovat !   ... (zobrazit článek)

Sedloňov - Orlické hory 16.-18.1.
Napsáno: 19.1.2009Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Po roční pauze jsme se opět vrátili do bývalé školy v Sedloňově. Sněhové podmínky byly výborné, počasí také přálo,takže jsme mohli opět navštívit Masarykovu chatu na Šerlichu. Velmi příjemně překvapily naše nejmladší dívky Barbora a Alice,které celou trasu ujely bez reptání a s minimem pádů. Nenasytní sjezdaři ještě před večeří vyzkoušeli sjezdovku v Sedloňově při nočním lyžování. Sjezdařům patřilo i nedělní dopoledne,kdy i Barbora pilně sjížděla dětskou sjezdovku na běžkách a vyzkoušela i vlek.   ... (zobrazit článek)

MIKULÁŠ NA HORÁCH
Napsáno: 29.11.2008Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě firmy Cerea z Hradce Králové. Všichni,kdo se nezalekli nepříznivé předpovědi počasí (meteorologové strašili s vichřicí a oblevou),určitě nelitovali. Silný vítr třásl chatou pouze v pátek v noci, sobota byla už klidná a lehce mrazivá. I přes velmi hustou mlhu skupina běžkařů bez větších problémů dojela až na Černou horu a bezpečně se vrátila i zpět na chatu. Skupinka začátečníků mezitím pod vedením zkušených instruktorů (Jirka a Martin) na úpatí sjezdovky Zahrádky procvičovala základy abecedy jízdy na běžkách. Večer jsme na chatě přivítali Mikuláše bez anděla,ale s čertem a se spoustou dárků. Neděliní dopoledne ... (zobrazit článek)

Příjemný víkend v Pacově
Napsáno: 22.10.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Tradiční podzimní akce opět nezklamala a pod vedením pořádajícího oddílu TOM "Kamarádi" Pacov proběhla hladce a v příjemné atmosféře. Sobotní dopoledne patřilo závodu jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se v posledních letech změnila pravidla Českého poháru tak, že všichni kromě nejmladších běhají jako jednotlivci i během hlavní sezóny, ztratil pacovský závod část ze své výjimečnosti. Nicméně pacovští ztrátu hbitě nahradili větším počtem azimutových úsekú - 2 pro nejmladší, 4 pro ostatní žáky a 8 pro dorost a dospělé. Závod proběhl za nádherného počasí za účasti cca 140ti závodníků. Zvláštní pozornost si jistě zaslouží naše nejmladší - Alice a Terezka, pro ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - Ivančice
Napsáno: 29.6.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Mistrovstvím České Republiky v Ivančicích vyvrcholila 21.6. jarní část sezóny turistického závodu. Trať se po letech opět vrátila do příjemného prostředí místního lesoparku "Na Réně" a jako pozornost od stavitelů začínala výběhem k rozhledně. Jinak ale měla trať charakter krátkého sprintu, kde se okamžitě projeví každá chyba ( jako třeba moje bloudění v azimutovém úseku č.2 :-). Závod se současně započítával jako poslední do Českého poháru, takže jsme všichni bojovali o nějaký ten poslední bodík. Ti nejlepší z tohoto závodu a z celkového hodnocení poháru si zajišťují postup na podzimní Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě, které se letos koná ve ... (zobrazit článek)

TZ I.stupně Břestek
Napsáno: 16.6.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
První červnový víkend patřil závodům v Břestku u Uherského Hradiště. Jižní Morava si na nás nachystala poněkud humorné počasí, takže jsme hned v pátek byli omyti vydatným přívalovým deštěm a přeháňky nás nepravidelně stíhaly celý víkend, zatímco na závod se udělalo "příjemné" 26 stupňové vedro. Tento závod se zřejmě stane nejnáročnějším v této sezóně, protože při pohledu na převýšení ( pro červenou trať téměř 400m!!) mnozí nevěřili vlastním očím. Navzdory tomu jsme konečně slavili první medailové zisky. Zbytek víkendu zpestřil malý horolezecký výlet s TOM Horolezčata Brno, návštěva Buchlovického zámku a oprava porouchaného stanu ve stylu Pata a Mata. Na ... (zobrazit článek)

TZ I.stupně Borotín
Napsáno: 3.6.2008Počet fotografií: 2Autor: Ája Podlipná
Druhý závod českého poháru jsme absolvovali v poněkud komornější sestavě, bez našich nejmladších závodníků. Pořádající TOM Delfíni Borotín potvrdil svou pověst nejen výborných závodníků, ale i organizátorů a připravil po všech stránkách perfektní závod. Trať byla rozmanitá i náročná - 3km pro mladší, 6km pro starší kategorie, nepříjemné úvodní stoupání a náročné azimuty vyžadovaly především vytrvalost a zkušenost závodníků. Překvapivé a myslím, že v historii závodů ojedinělé, bylo umístění kontroly "Uzly" pro červenou trať do sklepení místního hradu. Celý závod doprovodilo krásné počasí. A takhle jsme dopadli: 

... (zobrazit článek)

TZ I.stupně Bohumín
Napsáno: 6.5.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní sezónu Českého poháru v Turistickém závodě jsme zahájili v Bohumíně. Trať v okolí meandrů řeky Odry byla prakticky bez převýšení a zdánlivě lehká, s čímž by ale asi nesouhlasili později starující závodníci, kteří ji absolvovali v hustém dešti. Večer jsme pak vyrazili za relaxací do místního akvacentra. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Ostravě a udělali si výlet do Hornického muzea na Landeku. V areálu bývalého dolu Anselm jsou vystaveny různé důlní stroje, také jsme sfárali několik metrů pod zem a nakonec jsme si prohlédli expozici věnovanou báňskému záchranářství. Příští závod ČP se koná 24.5. v Borotíně.

... (zobrazit článek)

Turistický závod II. stupně Biřička, 26.4.2008
Napsáno: 5.5.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Poslední dubnovou sobotu jsme již tradičně uspořádali v okolí rybníka Biřička turistický závod, který je zároveň mistrovstvím Královehradeckého kraje. Na rovinatou trať v hradeckých lesích vyběhlo celkem 31 závodníků z našeho oddílu a z oddílu Bobři Vinoř z Prahy. Pro mnohé to byl vůbec první závod v životě, kde si vyzkoušeli nejen svoji rychlost, ale i znalosti naučené během minulých měsíců. Většina účastníků si tak zajistila postup na závody Českého poháru, které se konají během května a června v Bomuníně, Borotíně a Břestku.
Výsledky:
nejmladší žákyně - Kateřina Zákostelská+Barbora Tomanová                     1.místo
                                   Kateřina Tomanová+Tereza Merxbauerová           ... (zobrazit článek)