Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Letní tábor Sloup 2020
Napsáno: 18.8.2020Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil v podhůří Lužických hor v chalupě A-TOMu ve Sloupu. 18 účastníků mimo jiné ocenilo velkou společenskou místnost s dvěma stoly na stolní tenis, pískoviště a hřiště s umělým povrchem na míčové hry. Ujeli jsme 247 km na kole a k tomu jsme přidali 23 km pěšky. Počasí turistice celkem přálo,a proto jsme vyráželi raději na kratší túry, ale zase častěji.   25.7. – příjezd na chalupu,seznámení s nejbližším okolím. 26.7. – cyklo do Jablonného v Podještědí na zámek Lemberk 27.7. – cyklo na zříceninu hradu Milštejn, skála smrti u Kunratic 28.7. – pěší túra po skalních vyhlídkách v okolí Sloupu, rozhledna. Odpoledne koupaliště a večer návštěva divadelního představení Kočičí pohádky ... (zobrazit článek)

Brdy
Napsáno: 9.7.2020Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v příjemném letním počasí se zúčastnilo pouze 6 turistů. Naší základnou se stal autokemp Veselý Habr u obce Volduchy nedaleko Rokycan.. V sobotu jsme se přesunuli nejprve autem do obce Teslíny, která je nejvýše položenou obcí v Brdech. To jsme ocenili při túře k Padrťským rybníkům, kdy jsme šli stále po rovině nebo mírně klesali. Cestou jsme minuli místo, kde měl být umístěn americký radar a kolem chaty Václavka jsme došli opět do Teslín. Navečer jsme podnikli ještě krátkou vycházku v okolí kempu. V neděli jsme chtěli vystoupat na Třemšín u Rožmitálu. Do výchozího bodu v Hutích pod Třemšínem jsme autem nedojeli, protože necelý kilometr před ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 12.-14.6.2020
Napsáno: 18.6.2020Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí. Tomáše okolní příroda tak zaujala,že v Krábčicích přehlédl odbočku a cestu si trochu prodloužil. Sobotní ráno bylo jasné a slibovalo horký den, a proto se naše 11 členná skupinka vydala ještě před 10.hodinou na cyklotúru do Úpice. Již v Újezdci se ukázalo, že dusno je nad síly Vojty a Terezky, a proto se za doprovodu paní učitelky vrátili do tábořiště. Ostatní pak pokračovali přes Hořičky, Libňatov a Havlovice na náměstí do Úpice. Zde jsme navštívili místní muzeum, kde jsme mimo jiné shlédli zajímavou expozici o pobytu rodiny spisovatele Karla Čapka ... (zobrazit článek)

Vamberk
Napsáno: 31.5.2020Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Na nádraží v Hradci Králové se za slunečného rána sešlo 10 malých i velkých turistů. Vlakem jsme  krátce po 10.hodině dojeli do Slatiny nad Zdobnicí. Odtud jsme se vydali po modré turistické značce malebným údolím řeky Zdobnice. Prošli jsme Čertovým dolem a přes Pekelec a Peklo jsme dorazili do Vamberka na náměstí. Zde jsme ještě před odjezdem vlaku navštívili Muzeum krajky, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o ruční i strojní výrobě krajek v tomto kraji. ... (zobrazit článek)

Chotěborky
Napsáno: 19.5.2020Počet fotografií: 1Autor: Luboš Podlipný
V sobotu 9.5.2020 se vydalo 15 cyklistů na první letošní společnou vyjíždku. Cílem byla vesnická památková zóna Chotěborky u Vilantic. Cesta tam rychle ubíhala přes Hoříněves a kolem přírodní rezervace Vřešťovská bažantnice. Po občerstvení na návsi jsme v Chotěborkách shlédli kostel Nanebevzetí Panny Marie , gotickou dřevěnou zvonici i rodný dům hudebního skladatele Františka Xavera Duška, který byl přítelem W.A.Mozarta. Na zpáteční cestě jsme projeli Jeřičky, Račice nad Trotinou a za Trotinou  jsme najeli na známou cyklostezku u Labe. Za příjemného jarního počasí jsme bez problémů ujeli 35 km. ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2020 v Jeseníkách
Napsáno: 21.3.2020Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě  Losík v Nových Losinách v Jeseníkách . V místě pobytu sice sníh nebyl, ale ve vyšších polohách ho bylo relativně dost a občas jsme se svezli i po upravených stopách.   Sobota 29.2. – příjezd, seznámení s chalupou Neděle 1.3. – túra na běžkách z Petříkova u Ostružné na Paprsek a zpět. Skupinka    starších chlapců stihla navštívit i Malý Šengen na polské straně . (16 km) Pondělí 2.3. – sjezdovky  na Červenohorském sedle,skupina běžkařů prošlapala        stopu v čerstvém sněhu ke Vřesové studánce a zpět. (10 km) Úterý 3.3.. – prší, volný den, návštěva bazénu v Zábřehu. Středa 4.3. – túra ... (zobrazit článek)

Sedloňov 7.-9.2.2020
Napsáno: 16.2.2020Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Okolní kopce byly sice poprášeny sněhem, ale přesto jsme  v sobotu ráno raději vyjeli autem na Šerlich. Bohužel parkoviště bylo již plné a tak jsme pokračovali do Orlického Záhoří a dále do polské osady Spalona. Zde nás přivítaly upravené tratě v okolí hory Jagodna, vyzkoušeli jsme si i jízdu po neupravených lesních cestách poblíž Spalony. V neděli za slunečného počasí jsme  využili zasněžené cesty nad Sedloňovem a dojeli přes Sedloňovský vrch až k Bukačce a zpět.   ... (zobrazit článek)

Sedloňov 10.-12.1.2020
Napsáno: 14.1.2020Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Okolní kopce byly tentokrát beze sněhu a tak jsme v sobotu ráno vyjeli autem na Šerlich s nadějí, že na hřebenech sníh bude. V okolí Šerlichu byl jenom led, ale v okolí Velké Deštné byl nejenom sníh, ale i upravené běžecké stopy. Využili jsme příznivého počasí a dojeli až na rozcestí pod Homolí. Celkem jsme ujeli 14 km a nevynechali jsme ani prohlídku nové rozhledny na vrcholu Velké Deštné. V neděli za slunečného počasí jsme  šli pěšky  k pěchotnímu srubu Jaroslav, naši dva sjezdaři si celé dopoledne užívali sněhu na místní sjezdovce.   ... (zobrazit článek)

Mikuláš na horách 2019
Napsáno: 3.12.2019Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo po dvou letech opět  v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Protože na horách podle dostupných informací žádný sníh nebyl, tak jsme lyže tentokrát nechali doma. Probudili jsme se do mlhavého a větrného  sobotního rána, ale to nás neodradilo od pěší túry. Nejprve jsme prošli naučnou stezku pod Hnědým vrchem k chatě Svornost a odtud jsme pokračovali kolem Pražské boudy až na Kolínskou boudu.. Zde jsme se občerstvili a pak se vraceli přes Černý důl  na Tetřeví boudy a kolem Lesní boudy až k rozhledně Na Hnědém vrchu. Seběhnout travnatou sjezdovku k naší chatě byla ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 13.-15.9.2019
Napsáno: 22.9.2019Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí. Sobotní ráno bylo jasné a slibovalo hezký den, a proto se naše 11 členná skupinka vydala ještě před 10.hodinou na cyklotúru na farmu v Dubně u České Skalice, kde jsme si prohlédli stádečko domácích zvířat včetně osla a dvou pštrosů. Při průjezdu Dubenskou Oborou jsme obdivovali louky plné rozkvetlých ocúnů. Zbytek odpoledne děti pomáhaly při úklidu dřeva u ohniště, pálení starých matrací a opravě schodů k potoku. Večerní posezení u táboráku  a opékání buřtů pak bylo velmi příjemné. Nedělní dopoledne jsme využili k procházce do lesa a sbírání hub.   ... (zobrazit článek)