Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Jarní prázdniny 2012 - Jeseníky
Napsáno: 1.3.2012Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní jarní prázdniny jsme strávili v chatě „Daniela“ v obci Nové Losiny v Jeseníkách..Dobré sněhové podmínky jsme  náležitě využili :   Neděle 19.2.. – túra na běžkách z Červenohorského sedla na Švýcárnu (16 km).                              Provázel nás silný vítr se sněžením, po upravené stopě nebylo ani                              památky, zato přelézání metrových sněhových dun jsme si užili                             dosytosti. Pondělí 20.2. – sjezdovky v Koutech nad Desnou( nejmodernější sjezdovka v ČR),                             4 běžkaři  se vydali opět na Švýcárnu, tentokrát za slunečného                             počasí s krásnými výhledy zejména z vrcholku Pradědu. Úterý 21.2. – túra na běžkách z Červenohorského sedla na Šerák (20 km). Silný                        mráz a vítr prověřil odolnost všech 12 lyžařů, kteří absolvovali celou                        trasu. Středa ... (zobrazit článek)

Sedloňov 13.-15.1.2012
Napsáno: 1.2.2012Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Tentokrát jsme měli s sebou skupinku začátečníků, která se na místním hřišti pod kostelem učila lyžařskou abecedu pod vedením trpělivého Jiřího. Sněhové podmínky byly příznivé v podobě několika centimetrů čerstvého prašanu. Zdatnější lyžaři se vydali směrem na Šerlich, a protože sníh byl docela rychlý, dojeli jsme až pod Velkou Deštnou a na občerstvení na Masarykově chatě jsme se zastavili při zpáteční cestě. Nenasytní sjezdaři ještě před večeří vyzkoušeli sjezdovku v Sedloňově při nočním lyžování. Sjezdařům patřilo i nedělní dopoledne, kdy i začátečníci na běžkách pilně trénovali sjíždění svahu na cvičné ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2011
Napsáno: 6.12.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Tentokrát byly hory ještě bez sněhu a tak jsme lyže nechali zatím odpočívat doma. Přesto jsme nezaháleli a v sobotu vyrazili na pěší túru. Prošli jsme naučnou stezku pod Hnědým vrchem a pokračovali kolem Pražské boudy na Kolínskou boudu. Zde jsme se občerstvili a v husté mlze se vydali na zpáteční cestu, kterou jsme zakončili pod rozhlednou na Hnědém vrchu a sestupem po přilehlé sjezdovce. Večer jsme na chatě přivítali Mikuláše s čertem a se spoustou dárků. V neděli od rána hustě pršelo,takže dopoledne jsme strávili při ... (zobrazit článek)

Pacovské dovádění 2011
Napsáno: 30.10.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční podzimní akce opět nezklamala a pod vedením pořádajícího oddílu TOM "Kamarádi" Pacov proběhla hladce a v příjemné atmosféře. Sobotní dopoledne patřilo závodu jednotlivců, tentokrát v blízkosti motokrosového areálu. Podobně jako minule žáci měli 4 azimutové úseky a dospělí měli 2 úseky tratě značeny místo fáborků azimuty. Závod proběhl za slunečného ale po ránu mrazivého  počasí za účasti cca 140ti závodníků.
Večer pak patřil "Nočnímu bloudění Vysočinou". Skupinky bloudících jsou vysazeny na neznámém místě v terénu a pomocí mapy a trochy štěstí se musí nejprve "najít" a poté dorazit na zakladnu TOM Pacov Na Hutích, přitom po cestě ještě splnit ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend Bukovina 16.-18.9.2011
Napsáno: 28.9.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Letos nám počasí přálo,takže jsme mohli oblíbenou akci zopakovat i v podzimním termínu. V pátek navečer se celá skupinka cyklistů bez problémů přesunula po vlastní ose z Předměřic do Velké Bukoviny a ujela při tom 28 km. V sobotu  vzhledem k pěknému počasí jsme se rozhodli pro netradiční trasu Velká Bukovina - Vlčkovice – Kuks – Stanovice – Žíreč- Čertovy hrady – Bílá Třemešná – Les Království – Nemojov- Kocléřov – Záhoří – Kohoutov -Velká Bukovina. Kilometrů jsme při tom ujeli 51.  Posezení u táboráku s kytarou a opékání párků za vlahého večera bylo velmi příjemné. Nedělní dopoledne jsme věnovali úklidu a stavbě „přehrad“ na potoce, po obědě následoval ... (zobrazit článek)

Letní tábor Pořešín 2011
Napsáno: 26.8.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný

  Letošní tábor se uskutečnil v podhůří Novohradských hor v chalupě A-TOMu v Pořešíně. 25 účastníků zejména ocenilo malebné okolí s řekou Malší a zříceninou hradu. Mnozí možná dlouho nezapomenou na unikátní WC napojené na plnou odpadní žumpu. Ujeli jsme 237 km na kole a zdolali přes 2600 výškových metrů. K tomu jsme přidali 15 km pěšky. Počasí turistice celkem přálo,i když program dost ovlivňoval déšť. 23.7. – příjezd na chalupu, seznámení s nejbližším okolím 24.7. – déšť, táborové hry na chalupě 25.7. – seznamovací cykloprojíždka po okolí s návštěvou zříceniny Sokolčího hradu 26.7. – cyklo do Bujanova s muzeem koněspřežné železnice, v Rožmitále jsme navštívili muzeum telefonů 27.7. – cyklo do Buškova hamru ... (zobrazit článek)

Potštejn 2.-4.7.2011
Napsáno: 8.7.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Prodloužený víkend jsme chtěli strávit poznáváním malebné krajiny v okolí Divoké Orlice. Nakonec nám naše plány upravilo počasí. V sobotu sice hrozila mračna ze všech stran,ale přesun na kolách do Potštejna proběhl rychle a bez deště. V místní sokolovně jsme se rychle zabydleli a naše mládež hned vyzkoušela nejrůznější cvičební nářadí. Navečer jsme se vydali hledat 2 kešky v nedalekých lesích. Pod vedením zkušené hledačky Heleny jsme obě poměrně rychle našli. V neděli jsme se probudili do deštivého a chladného rána, a protože pršet nepřestalo prakticky celý den, kola zůstala nevyužita. Hraní společenských her jsme odpoledne přerušili vycházkou na blízký hrad a návštěvou zámku. V pondělí cestou ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR Kralovice 2011
Napsáno: 25.6.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Letošní Mistrovství republiky se konalo v západočeských Kralovicích, kam se kvalifikovali z našeho oddílu 2 závodníci – Luboš a Alena. Čekala na ně téměř šestikilometrová trať, která byla po nočním dešti místy hodně kluzká. Nakonec se v silné konkurenci Lubošovi podařilo ukořistit mistrovský titul, když k výbornému běhu přidal téměř bezchybné zvládnutí jednotlivých kontrol.   Tady jsou výsledky: kategorie ... (zobrazit článek)

Český pohár Rapšach 3.-4.6.2011
Napsáno: 24.6.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Další závod Českého poháru, kterého jsme se zúčastnili, se konal v pohraniční jihočeské obci Rapšach. Na závodníky nečekaly žádné velké kopce, ale organizátoři připravili nezvyklý počet variant azimutových úseků, které se vzájemně proplétaly. Dalším soupeřem závodníků bylo slunečné a velmi teplé počasí. Našich 6 závodníků odvedlo standartní výkony, i když některé trestné minuty byly zbytečné a připravily nás o lepší umístění.  Postup na mistrovství republiky si vybojovala pouze Alena Podlipná.  
Tady jsou výsledky: ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend Bukovina 20.- 22.5.2011
Napsáno: 7.6.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Skupina tradičních účastníků se tentokrát rozrostla o 3 nejmladší nováčky z Nedělišť. Páteční podvečer byl podmračený a bouřlivý, ale cyklisti projeli celou cestu  do  Velké Bukoviny téměř za sucha. Smůlu měla Alice, která hned ve Smiřicích píchla  a oprava na místě se nezdařila. Alici i s kolem nakonec naložil Martin do svého auta a bezpečně dopravil do tábořiště.  V sobotu  vzhledem k velkému horku jsme se rozhodli pro cyklostezku podél Úpy, takže jsme projeli trasu Velká Bukovina –Chvalkovice – Hořičky – Libňatov – Havlovice – Červený most –– Ratibořice – Miskolezy – Chvalkovice – Velká Bukovina. Kilometrů jsme při tom ujeli 38. Smůlu měl ... (zobrazit článek)