Zprávy z akcí

Strana:<12345678910111213>

Jarní prázdniny 2018 v Orlických horách
Napsáno: 6.3.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě  Stará škola v Nové Vsi u Bartošovic v Orlických horách. V této části Orlických hor jsme ještě nikdy nebyli. Zima nás odměnila dostatečným množstvím sněhu a mrazivým počasím po většinu dní. Každý den, včetně odpočinkového úterý, jsme lyžovali.   Sobota 17.2. – příjezd, seznámení s chalupou, průzkum osvětleného běžkařského                              okruhu  v Orlickém Záhoří Neděle 18.2. – túra na běžkách ze Šerlichu přes Velkou Deštnou na Pěticestí a do                          Orlického Záhoří (20 km) Pondělí 19.2. ... (zobrazit článek)

Sedloňov 2.-4.2.2018
Napsáno: 8.2.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letos jsme zastihli sníh v Sedloňově i podruhé a bylo ho více než na začátku roku. Proto jsme se v sobotu ráno vydali pěšky k hájovně nad Sedloňovem, kde v lese začínala lyžařská stopa. Ze začátku nás potrápil čerstvý vlhký sníh, který se nepříjemně lepil na naše lyže. Situace se ale zlepšila před Polomským sedlem, kde začínala stopa čerstvě upravená rolbou. Vcelku rychle jsme dorazili na Šerlich, kde jsme si krátce odpočinuli a pak si užili dlouhé sjezdy na zpáteční cestě do Sedloňova. Část sjezdařů ještě stihla vyzkoušet místní sjezdovku při večerním lyžování.  V neděli dopoledne si všichni sjezdaři užívali sněhu na místní sjezdovce, ostatní ... (zobrazit článek)

Sedloňov 5.-7.1.2018
Napsáno: 21.1.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Hory nás přivítaly v pátek večer deštěm a tak jsme v sobotu ráno vyjeli auty na Šerlich s nadějí, že na hřebenech sníh bude. Počasí bylo příjemné a stopa upravená. Okruh kolem Velké Deštné jsme projeli poměrně rychle a ve zbývajícím čase jsme ještě doběhli ze Šerlichu na Bukačku. V neděli šli běžkaři pěšky po cestě k hájovně Na skále podívat se na stádo daňků a při zpáteční cestě po louce prozkoumali bývalé vojenské bunkry. Ostatní si celé dopoledne užívali sněhu na místní sjezdovce. ... (zobrazit článek)

Mikuláš na horách 1.-3.12.2017
Napsáno: 12.12.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Přestože na horách už napadl první sníh, většina účastníků si lyže nevzala. Byla to škoda, protože už v pátek večer jsme se cestou k chalupě brodili téměř půlmetrovou vrstvou prašanu. V sobotu bylo krásně slunečno a pěšáci se s chutí vydali na túru. Nejprve zamířili k Chalupě Na Rozcestí, kde se po namáhavém výstupu v hlubokém sněhu občerstvili.  Odtud  sestupovali kolem Liščí hory k Lesní boudě a dále pak  po známé naučné stezce pod Hnědým vrchem, která je dovedla až k naší chatě. Nikdo se ve sněhové záplavě neztratil, ale ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 22.-24.9.2017
Napsáno: 5.10.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl po odpolední prudké bouřce bez problémů za příjemného slunečného počasí.  V sobotu ráno bylo zataženo a kolem 10.hodiny lehce sprchlo. Proto jsme nechali kola uložené pod střechou a vydali se pěšky do lesů nad Velkou Bukovinou a při tom se věnovali houbaření. Úroda hub byla opravdu mimořádná, takže ani moc nevadilo, že celé odpoledne propršelo. Aspoň bylo dost času na očištění toho houbového nadělení. Kolem 8.hodiny večer se počasí trochu umoudřilo a umožnilo nám v rychlosti zapálit táborák a opéct buřty. Posezení u ohně ale nepřipadalo v úvahu, protože začalo opět pršet. Nedělní dopoledne bylo částečně pracovní, kdy ... (zobrazit článek)

Letní tábor Mezholezy 2017
Napsáno: 18.8.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil  v západní části Šumavy v obci Mezholezy nedaleko od Domažlic. Střechu nad hlavou nám poskytla zrekonstruovaná chalupa asociace TOM.  Chalupa se nachází na konci obce, kde už začíná les, který nám posloužil k různým hrám a soutěžím. Počasí nám celkem přálo, pouze ve druhém týdnu jsme turistické aktivity mírně omezili s ohledem na vysoké teploty. Většina táborníků se s horským terénem vyrovnala se ctí a ujela na kole a ušla pěšky více než 300 km.   22.7. – příjezd na chalupu, seznámení s nejbližším okolím 23.7. – cyklo na zámek v Chudenicích 24.7. – cyklo do zatopeného lomu s podvodní pozorovatelnou u obce Starý Klíčov 25.7. – odpočinkový ... (zobrazit článek)

Křivoklátsko 4.- 7.7.2017
Napsáno: 16.7.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v příjemném letním počasí se zúčastnilo 11 turistů. Naší základnou se stalo vodácké tábořiště Višňová 1 nedaleko od Křivoklátu. Ve čtvrtek jsme navštívili hrad Křivoklát a někteří ještě stihli vystoupat na rozhlednu ve Velké Bukové. V pátek jsme se auty přesunuli do Nižboru, v jehož sousedství jsme prošli Keltské oppidum. Po obědě jsme se přesunuli za Beroun a navštívili Koněpruské jeskyně,které jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách. ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 9.-11.6.2017
Napsáno: 17.6.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí.  V sobotu ráno bylo po noční bouřce ještě oblačno, ale nic nebránilo tomu, aby se naše 13 členná skupinka mohla ještě před 10.hodinou  vydat na  cyklotúru do obce Proruby. Cestou nás dostihla prudká dešťová přeháňka, takže k farmě s chovem koní v Prorubech jsme přijeli mírně zvlhlí. Na projížďku na koni nakonec nedošlo, alespoň jsme si odpočinuli,usušili a posilnili se před další cestou. Vzhledem k nejistému počasí jsme se raději vydali  přes Kohoutov zpět do tábořiště. Zbytek odpoledne děti využily k hrám,výrobě „keramiky“ a přípravě dřeva na táborák. Večerní posezení u táboráku při kytaře ... (zobrazit článek)

Bozkovské jeskyně 14.5.2017
Napsáno: 20.5.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Na nádraží v Hradci Králové se za slunečného rána sešlo 14 malých i velkých turistů. Vlakem jsme dojeli do stanice Jesenný a odtud jsme pokračovali pěšky do 2 km vzdálených Bozkovských jeskyní. Tyto jeskyně jsou nejdelšími dolomitovými jeskyněmi v Čechách a kromě krápníkové výzdoby jsou zajímavé svými podzemními jezery. Po prohlídce jsme se občerstvili,nakoupili suvenýry a poté se vydali na zpáteční cestu. Ta nás vedla naučnou stezkou podél řeky Kamenice a Jizery až do Semil. Cestou jsme trochu zmokli, ale na nádraží jsme dorazili naštěstí těsně před prudkou bouřkou. ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2017
Napsáno: 25.4.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 21 závodníků z domácího oddílu a z oddílu TOM Mikulášovice. O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 18 pořadatelů a rozhodčích. V chladném a vlhkém počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru. Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)