Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314>

Mikuláš na horách 2018
Napsáno: 17.12.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo tentokrát na Černé hoře v Rachotově boudě, protože v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap vyschla studna. Hory byly prakticky beze sněhu, výjimkou byla právě Černá hora, jejíž vrchol pokrývala slabá vrstva zledovatělého sněhu. Sníh ležel i na příjezdové cestě, takže jsme si páteční výjezd zpestřili nasazováním sněhových řetězů na naši hasičskou dodávku. V sobotu bylo krásně slunečno a s chutí jsme se vydali na túru. Nejprve jsme zamířili na Černohorské rašeliniště, odkud se nám otevřely krásné výhledy na okolní vrcholy Krkonoš. Potom jsme sestoupili k Thámovým Boudám a odtud jsme stoupali na Kolínskou Boudu. Zde jsme se občerstvili a ... (zobrazit článek)

Dubice u České Lípy 27.-30.9.2018
Napsáno: 4.10.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Skupina 7 tomíků se dopravila do Dubice ve čtvrtek navečer dopravním automobilem hasičů z Nedělišť. V pátek jsme využili auto k přepravě do výchozího místa celodenní túry v CHKO Kokořínsko. Trasa vedla krásnou skalnatou krajinou. Za krásného počasí jsme na trase Skalní útvar Husa – Jeskyně Tisícový kámen – Kostelec – Obrocká cesta – Spálený důl – Hvězda  ušlapali 12 km. V sobotu jsme měli méně náročný program (6 km), kdy jsme prošli naučnou stezku Peklo z Dubice do Zahrádek. Pak jsme se přesunuli autem na hrad Kokořín. Po návratu do chalupy a krátkém odpočinku jsme se vyšplhali přes Pekelské schody na vyhlídku Hanlův kámen, odkud jsme měli jako ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 7.-.9.9.2018
Napsáno: 19.9.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí. Sobotní ráno bylo jasné a slibovalo hezký den, a proto se naše 9 členná skupinka vydala ještě před 10.hodinou na cyklotúru do Pekla u Nového Města nad Metují. Přestože se jednalo o poměrně dlouhou túru ( 52 km) zvládli jsme ji rychle a bez potíží, takže jsme krátce po 14.hodině byli zpět v tábořišti. Zbytek odpoledne děti využily k hrám a přípravě dřeva na táborák. Večerní posezení u táboráku  a opékání buřtů pak bylo velmi příjemné. Nedělní dopoledne bylo částečně pracovní, kdy děti pomohly navozit hlínu na zpevnění břehu potoka za ... (zobrazit článek)

Letní tábor - Dědov 2018
Napsáno: 10.8.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil nedaleko Adršpašsko-teplických skal v chalupě A-TOMu v Dědově. 20 účastníků  ocenilo zejména mytí v osvěžující vodě Metuje, ujelo 250 km na kole a k tomu přidalo 40 km pěšky. Počasí turistice přálo,ale vzhledem k vysokým teplotám  jsme museli volit spíše kratší túry : 21.7. – příjezd na chalupu, zjištění, že se chalupa od našeho posledního pobytu bohužel nezměnila 22.7. – cyklo do Police nad Metují, návštěva muzea stavebnice Merkur,kde jsme obdivovali model ocelového města a zkusili sestavit vlastní modely podle své fantazie 23.7. – cyklo na Hvězdu v Broumovských skalách, procházka ve skalách 24.7. – pěší túra do Teplických skal za velkého horka,část výpravy ... (zobrazit článek)

Český ráj 4.-7.7.2018
Napsáno: 12.7.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v příjemném letním počasí se zúčastnilo 8 turistů. Naší základnou se stal autokemp v obci Dřevěnice. Ve čtvrtek jsme navštívili Prachovské skály, které jsou typické svými vyhlídkami. Škoda jen, že stejný nápad mělo dalších několik stovek návštěvníků, takže průchodnost skalami se značně zpomalila. V pátek jsme se  přesunuli do Sedmihorek a prošli jsme úsek skal mezi hradem Hrubá skála a Valdštejnem. Po oba dny jsme po túře využili k osvěžení blízké Jinolické rybníky.   ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 8.-.10.6.2018
Napsáno: 17.6.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí zpestřeného nepatrnou dešťovou přeháňkou. Sobotní ráno bylo jasné a slibovalo horký den, a proto se naše 15 členná skupinka vydala ještě před 10.hodinou na cyklotúru do Babiččina údolí. Cestou do Hořiček jsme vyzkoušeli lesní cestu do Nového Boru, která byla sice o něco kratší, ale o to více členitější  a před Ratibořicemi nás překvapil neprůjezdný Bílý most. Úpu jsme přešli přes Pohodelskou lávku a za ní jsme museli pokračovat kus cesty úzkou lesní pěšinou. Po krátké zastávce u splavu na zmrzlině jsme pokračovali vyzkoušenou cestou z Ratibořic přes Miskolezy ... (zobrazit článek)

Brandýs nad Orlicí - Choceň
Napsáno: 27.5.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Na nádraží v Hradci Králové se za slunečného rána sešlo 10 malých i velkých turistů. Vlakem jsme po několika přestupech dojeli do Brandýsa nad Orlicí, kde jsme nejprve vystoupali na zříceninu gotického hradu ze 13.století. Pak jsme sestoupili do  místní části Klopoty, kde je veřejnosti přístupný habrový labyrint. Přírodní bludiště inspirované knihou Labyrint světa a ráj srdce od J.A. Komenského jsme našli před pomníkem tohoto českého teologa, filosofa, pedagoga a spisovatele, který v Brandýse v letech 1622 - 1625 pobýval. Když jsme se dostatečně „vybloudili“, vydali jsme se po naučné stezce Oucmanice do Chocně. Cesta nás vedla i přes Přírodní park ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2018
Napsáno: 24.4.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 27 závodníků z domácího oddílu,z oddílu TOM Mikulášovice, TOM Plamínek Hradec králové a Moravské Slavie Brno . O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 19 pořadatelů a rozhodčích. V teplém a slunečném počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru. Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2018 v Orlických horách
Napsáno: 6.3.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě  Stará škola v Nové Vsi u Bartošovic v Orlických horách. V této části Orlických hor jsme ještě nikdy nebyli. Zima nás odměnila dostatečným množstvím sněhu a mrazivým počasím po většinu dní. Každý den, včetně odpočinkového úterý, jsme lyžovali.   Sobota 17.2. – příjezd, seznámení s chalupou, průzkum osvětleného běžkařského                              okruhu  v Orlickém Záhoří Neděle 18.2. – túra na běžkách ze Šerlichu přes Velkou Deštnou na Pěticestí a do                          Orlického Záhoří (20 km) Pondělí 19.2. ... (zobrazit článek)

Sedloňov 2.-4.2.2018
Napsáno: 8.2.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letos jsme zastihli sníh v Sedloňově i podruhé a bylo ho více než na začátku roku. Proto jsme se v sobotu ráno vydali pěšky k hájovně nad Sedloňovem, kde v lese začínala lyžařská stopa. Ze začátku nás potrápil čerstvý vlhký sníh, který se nepříjemně lepil na naše lyže. Situace se ale zlepšila před Polomským sedlem, kde začínala stopa čerstvě upravená rolbou. Vcelku rychle jsme dorazili na Šerlich, kde jsme si krátce odpočinuli a pak si užili dlouhé sjezdy na zpáteční cestě do Sedloňova. Část sjezdařů ještě stihla vyzkoušet místní sjezdovku při večerním lyžování.  V neděli dopoledne si všichni sjezdaři užívali sněhu na místní sjezdovce, ostatní ... (zobrazit článek)