Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Cyklovíkend Bukovina 11.-13.9.2009
Napsáno: 14.9.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Až na třetí pokus se podařilo tuto akci uskutečnit,na jaře nás totiž 2x zaskočilo nepříznivé počasí. V pátek navečer se celá skupinka (8 cyklistů + 2 v doprovodném autě) bez problémů přesunula po vlastní ose z Předměřic do Velké Bukoviny a ujela při tom 28 km. V sobotu  byla naším cílem přehrada Les Království u Dvora Králové,kde se sice původně plánovaná prohlídka elektrárny neuskutečnila,ale krásná architektura přehradní hráze rozhodně stála za ujeté kilometry. Nakonec těch kilometrů bylo více jak 40 na trase Velká Bukovina – Choustníkovo Hradiště- Žíreč – Zálesí – Čertovy hrady – Bílá Třemešná – Les Království – Dvůr Králové – Zboží – Choustníkovo ... (zobrazit článek)

Mezinárodní mistrovství v TZ 4.-5.9.2009
Napsáno: 7.9.2009Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě se letos konalo v Uherském Hradišti. Pořadatelé připravili pro závodníky náročnou kopcovitou trať,kterou noční déšť udělal ještě těžší. Náš oddíl reprezentoval kategorii mladších dorostenců Luboš Podlipný a v kategorii ženy-A Alena Podlipná. Luboš obsadil 9.místo, Alena si vyběhla 5.místo. Oba naše závodníky připravil o lepší výsledek absolutní výpadek na míčkách. ... (zobrazit článek)

Letní tábor - Dědov 2009
Napsáno: 31.8.2009Počet fotografií: 4Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil nedaleko Adršpašsko-teplických skal v chalupě A-TOMu v Dědově. 21 účastníků mimo jiné ocenilo vaření na peci a mytí v osvěžující vodě Metuje, ujelo 340 km na kole a k tomu přidalo 40 km pěšky. Počasí turistice přálo, takže „volných“ dní bylo minimálně : 25.7. – příjezd na chalupu, 5 odvážlivců po vlastní ose na kolách 26.7. – cyklo do Police nad Metují, návštěva muzea stavebnice Merkur, kde jsme obdivovali model ocelového města a zkusili sestavit vlastní modely podle své fantazie 27.7. – cyklo na Hvězdu v Broumovských skalách, procházka ve skalách včetně vyzkoušení horolezeckých dovedností na cvičné skále 28.7. – pěší túra do Teplických skal ... (zobrazit článek)

Potštejn 3.-5.7.2009
Napsáno: 11.7.2009Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Na pěší výpravu do malebného údolí Divoké Orlice se vypravilo 9 členů oddílu,kteří našli ubytování v místní hasičárně. V sobotu jsme nejprve uskutečnili výstup na hrad Potštejn a odpoledne jsme vyšli na další blízký kopec Velešov. Večer jsme navštívili kemp Vochtánka,kde probíhal westernový víkend, a shlédli jsme ohnivé show,které předvedli jezdci na koních a pak tanečníci s pochodněmi. V neděli jsme se vypravili na hrad do blízkých Litic,kde jsme shlédli divadelní představení pohádky. Nebyli jsme jen pasívními diváky,ale Honzík se ujal funkce scénáristy a Martin dokonce vytvořil dvojroli prince a draka. Dále na hradě byly k vidění ukázky starých řemesel a historického šermu. ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - Kralupy n. V. 18.-20.6.2009
Napsáno: 30.6.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní Mistrovství ČR v Turistickém závodě se vrátilo na půdu našeho největšího oddílu v Kralupech nad Vltavou. Barvy Předměřic letos vyrazila hájit čtyřčlenná skupina - Luboš Podlipný, Alena Podlipná, Petr Maléř a Martin Šandera. Závod se letos skládal ze dvou částí - v sobotu závodníci absolvovali vlastní mistrovský závod, který začínal již známým výběhem po schodech na vrch Hostibejk. V neděli pak probíhal stíhací závod, do kterého se závodníci v kategoriích žáků, dorostu a dospělých kvalifikovali na základě svých výsledků v hodnocení Českého poháru. Za nás vyrazila na trať v kralupském lesoparku A. Podlipná, která udržela konečné čtvrté místo. Vrcholem ... (zobrazit článek)

Český pohár Praha - Vinoř
Napsáno: 19.6.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Závod ve Vinoři po nějaké době opět vyzkoušel především sprinterské schopnosti účastníků. V krajině s jednou dálnicí zprava a jednou zleva by zřejmě ani nebylo možné postavit něco jiného - a výsledek byl takříkajíc " rychlý, krátký a placatý ". Taková trať sice člověka příliš fyzicky neunaví, ale na druhou stranu neodpouští chyby - pokud celou trať člověk proběhne za dvacet minut tak pět trestných minut opravdu nedožene i kdyby se přetrhnul. Svoje o tom jistě vědí někteří závodníci z dorostu a dospělých, kteří navzdory nepřehlédnutelné šipce neodbočili na azimuty a pak se museli vracet:-)

výsledková listina je jako ... (zobrazit článek)

Sedloňov - cyklo 8. - 10.5.2009
Napsáno: 12.5.2009Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Poprvé po více jak 20-ti letech jsme navštívili Orlické hory mimo zimní sezónu a byli jsme uchváceni krásou jarní horské přírody v místech,která jsme dosud znali pouze se sněhovou peřinou. Deset cyklistů  v pátek ráno odhodlaně vystartovalo z Předměřic a za slunečného počasí jim cesta rychle ubíhala. Během poledního odpočinku  navštívili zámek Opočno a s novým elánem se pustili do kopců za Dobruškou,aby krátce před 17.hodinou všichni šťastně dorazili do školy v Sedloňově. V sobotu nám opět přálo počasí a tak nebylo divu,že jsme ujeli 50 km na trase : Sedloňov – Deštné – Luisino údolí – Zdobnice – Velká Deštná – Šerlich – Deštné – Prázovy ... (zobrazit článek)

Český pohár Palkovice
Napsáno: 3.5.2009Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní sezónu Českého poháru jsme zahájili v příjemném prostředí podhůří Beskyd. Organizátoři plně využili kopcovitého okolí a postavili pestrou trať, kde se závodníci rozhodně nenudili během po rovině. Naše tentokrát devítičlenná výprava se s prvním měřením sil na celostátní úrovni srovnala se ctí a kromě cenných bodů do celkového hodnocení jsme přivezli  dvě medaile a překvapivě i 5. místo v hodnocení červeného poháru ( počítá se na základě bodů získaných v kategoriích dorostu a dospělých). Příští závod se poběží 23.5. v Praze-Vinoři kde sice nelze čekat převýšení jako v Beskydech, ale věřím, že po rovině nám to poběží alespoň tak ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny - Jeseníky - Nové Losiny
Napsáno: 15.3.2009Počet fotografií: 6Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili ve velmi útulné chatě „Alena“ v Nových Losinách v Jeseníkách. Vzhledem k pozdnímu termínu našich jarních prázdnin jsme měli trochu obavy, jestli budeme mít na čem lyžovat. Příroda nás ale překvapila úplně naopak a tolik sněhu v březnu jsme už dlouho nezažili. Program tím pádem odpovídal výborným sněhovým podmínkám : Neděle 8.3. –   túra na běžkách z Červenohorského sedla na Švýcárnu a zpět za krásného   slunečného počasí. Luboš st. a Pavel H. využili ideálních podmínek a doběhli až těsně pod Praděd. Pondělí 9.3. – sjezdovky v Ramzové, vytrvalé sněžení donutilo sjezdaře po poledni k návratu na chatu. Úterý 10.3. –   túra na běžkách ze ... (zobrazit článek)

Sedloňov - Orlické hory 13.-15.2.2009
Napsáno: 21.2.2009Počet fotografií: 1Autor: Luboš Podlipný
Po dobrých zkušenostech z ledna jsme zopakovali lyžařský víkend ve škole v Sedloňově. Přivítal nás čerstvý prašan,kterého jsme si užili hlavně při stoupání neprošlapanou cestou na Černý kříž nad Sedloňovem. Odměnou za naše úsilí byl sjezd do Deštného po široké upravené stopě. Po krátkém občerstvení v útulném bufetu,jsme se vydali po lyžařských okruzích na pláních nad Deštným směrem k Sedloňovu. Túru jsme zakončili sjezdem sedloňovské sjezdovky. Vytrvalci opět využili večerní lyžování na sjezdovce. Ostatní si počkali na nedělní dopoledne. ... (zobrazit článek)