Zprávy z akcí

Strana:<123456789101112131415161718 

Příjemný víkend v Pacově
Napsáno: 22.10.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Tradiční podzimní akce opět nezklamala a pod vedením pořádajícího oddílu TOM "Kamarádi" Pacov proběhla hladce a v příjemné atmosféře. Sobotní dopoledne patřilo závodu jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se v posledních letech změnila pravidla Českého poháru tak, že všichni kromě nejmladších běhají jako jednotlivci i během hlavní sezóny, ztratil pacovský závod část ze své výjimečnosti. Nicméně pacovští ztrátu hbitě nahradili větším počtem azimutových úsekú - 2 pro nejmladší, 4 pro ostatní žáky a 8 pro dorost a dospělé. Závod proběhl za nádherného počasí za účasti cca 140ti závodníků. Zvláštní pozornost si jistě zaslouží naše nejmladší - Alice a Terezka, pro ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - Ivančice
Napsáno: 29.6.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Mistrovstvím České Republiky v Ivančicích vyvrcholila 21.6. jarní část sezóny turistického závodu. Trať se po letech opět vrátila do příjemného prostředí místního lesoparku "Na Réně" a jako pozornost od stavitelů začínala výběhem k rozhledně. Jinak ale měla trať charakter krátkého sprintu, kde se okamžitě projeví každá chyba ( jako třeba moje bloudění v azimutovém úseku č.2 :-). Závod se současně započítával jako poslední do Českého poháru, takže jsme všichni bojovali o nějaký ten poslední bodík. Ti nejlepší z tohoto závodu a z celkového hodnocení poháru si zajišťují postup na podzimní Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě, které se letos koná ve ... (zobrazit článek)

TZ I.stupně Břestek
Napsáno: 16.6.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
První červnový víkend patřil závodům v Břestku u Uherského Hradiště. Jižní Morava si na nás nachystala poněkud humorné počasí, takže jsme hned v pátek byli omyti vydatným přívalovým deštěm a přeháňky nás nepravidelně stíhaly celý víkend, zatímco na závod se udělalo "příjemné" 26 stupňové vedro. Tento závod se zřejmě stane nejnáročnějším v této sezóně, protože při pohledu na převýšení ( pro červenou trať téměř 400m!!) mnozí nevěřili vlastním očím. Navzdory tomu jsme konečně slavili první medailové zisky. Zbytek víkendu zpestřil malý horolezecký výlet s TOM Horolezčata Brno, návštěva Buchlovického zámku a oprava porouchaného stanu ve stylu Pata a Mata. Na ... (zobrazit článek)

TZ I.stupně Borotín
Napsáno: 3.6.2008Počet fotografií: 2Autor: Ája Podlipná
Druhý závod českého poháru jsme absolvovali v poněkud komornější sestavě, bez našich nejmladších závodníků. Pořádající TOM Delfíni Borotín potvrdil svou pověst nejen výborných závodníků, ale i organizátorů a připravil po všech stránkách perfektní závod. Trať byla rozmanitá i náročná - 3km pro mladší, 6km pro starší kategorie, nepříjemné úvodní stoupání a náročné azimuty vyžadovaly především vytrvalost a zkušenost závodníků. Překvapivé a myslím, že v historii závodů ojedinělé, bylo umístění kontroly "Uzly" pro červenou trať do sklepení místního hradu. Celý závod doprovodilo krásné počasí. A takhle jsme dopadli: 

... (zobrazit článek)

TZ I.stupně Bohumín
Napsáno: 6.5.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Letošní sezónu Českého poháru v Turistickém závodě jsme zahájili v Bohumíně. Trať v okolí meandrů řeky Odry byla prakticky bez převýšení a zdánlivě lehká, s čímž by ale asi nesouhlasili později starující závodníci, kteří ji absolvovali v hustém dešti. Večer jsme pak vyrazili za relaxací do místního akvacentra. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Ostravě a udělali si výlet do Hornického muzea na Landeku. V areálu bývalého dolu Anselm jsou vystaveny různé důlní stroje, také jsme sfárali několik metrů pod zem a nakonec jsme si prohlédli expozici věnovanou báňskému záchranářství. Příští závod ČP se koná 24.5. v Borotíně.

... (zobrazit článek)

Turistický závod II. stupně Biřička, 26.4.2008
Napsáno: 5.5.2008Počet fotografií: 3Autor: Ája Podlipná
Poslední dubnovou sobotu jsme již tradičně uspořádali v okolí rybníka Biřička turistický závod, který je zároveň mistrovstvím Královehradeckého kraje. Na rovinatou trať v hradeckých lesích vyběhlo celkem 31 závodníků z našeho oddílu a z oddílu Bobři Vinoř z Prahy. Pro mnohé to byl vůbec první závod v životě, kde si vyzkoušeli nejen svoji rychlost, ale i znalosti naučené během minulých měsíců. Většina účastníků si tak zajistila postup na závody Českého poháru, které se konají během května a června v Bomuníně, Borotíně a Břestku.
Výsledky:
nejmladší žákyně - Kateřina Zákostelská+Barbora Tomanová                     1.místo
                                   Kateřina Tomanová+Tereza Merxbauerová           ... (zobrazit článek)