Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Letní tábor - Dobrá Voda 2019
Napsáno: 20.8.2019Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil nedaleko Telče na tábořišti A-TOMu v Dobré Vodě. 20 účastníků  ocenilo zejména velké prostory pod střechou a rozsáhlé venkovní plochy pro sportovní vyžití. Počasí nám celkem přálo, první týden bylo horko ,ve druhém týdnu jsme zažili několik bouřek. V kopcovitém terénu Vysočiny jsme ujeli více než 300 km na kole : 20.7. – příjezd na tábořiště, seznámení s okolními rybníky a lesy, ve kterých řádí kůrovec 21.7. – cyklo  na hrad Štamberk a arboretum, odpoledne procházka k památné lípě v Praskolesích 22.7. – cyklo  k rašeliništi u Suchdola 23.7. – cyklo do Telče, návštěva zámku a podzemí 24.7. – volný den, táborové hry a koupání ... (zobrazit článek)

Beskydy
Napsáno: 15.7.2019Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v příjemném letním počasí se zúčastnilo 12 turistů. Naší základnou se stal autokemp s koupalištěm v obci Mořkov. V pátek jsme vystoupali na Radhošť, na jehož vrcholu probíhaly oslavy svátku Cyrila a Metoděje a přišlo tam  tolik lidí, že nebylo téměř kam šlápnout. Z Radhoště jsme seběhli na Pustevny na autobus, který nás dovezl do Rožnova, kde jsme si prohlédli známé dřevěné městečko. V sobotu jsme se nejprve přesunuli do Frenštátu ke skokanskému můstku. Odtud jsme se vydali na Velký Javorník, kde jsme si po náročném výstupu odpočinuli a občerstvili. Zpáteční cesta  do Frenštátu nás vedla kolem Malého Javorníka. Zbytek dne jsme využili k osvěžení v koupališti ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 14.-16.6.2019
Napsáno: 20.6.2019Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí. Sobotní ráno bylo jasné a slibovalo horký den, a proto se naše 11 členná skupinka vydala ještě před 10.hodinou na cyklotúru k Braunovu betlému. Průjezd Kuksem byl kvůli slavnosti uzavřen a tak jsme ho objeli přes Slotov a po nezpevněné cestě pokračovali do Kašova. Zde jsme posvačili a těšili se na poslední úsek cesty lesem. Cesta byla ale po těžbě dřeva tak rozbitá, že jsme většinou šli pěšky. Po prohlídce betléma jsme se odměnili dlouhým sjezdem po silnici do Žirče a občerstvení jsme našli ve Šporkově mlýně ve Stanovicích. ... (zobrazit článek)

Slatiňany-rozhledna Bára II
Napsáno: 4.6.2019Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Na nádraží v Předměřicích se za slunečného rána sešlo 9 malých i velkých turistů. Vlakem jsme po několika přestupech dojeli do Slatiňan, kde jsme nejprve došli k místnímu zámku a trochu zabloudili v zámeckém parku, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Pak jsme vystoupali ke Kočičímu hrádku a po občerstvení pokračovali k rozhledně Bára II. Jedná se o unikátní dřevěnou stavbu ve tvaru trojbokého jehlanu s vnitřním točitým schodištěm. Děti si pak vyzkoušeli svoji odvahu a šikovnost v blízkém lanovém parku. Ke zpáteční cestě jsme využili Lesní stezku Podhúra a turistické cesty v okolí vyhlídkové věže Na Chlumu. Ve Slatiňanech jsme se ještě před odjezdem vlaku stihli občerstvit výbornou ... (zobrazit článek)

Josefovské louky
Napsáno: 7.5.2019Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
V sobotu 4.5.2019 se vydalo 11 cyklistů na první letošní společnou vyjíždku. Cílem byly Josefovské louky s ptačím parkem. Cesta tam rychle ubíhala po cyklostezce podél Labe. Po krátké procházce ptačím parkem jsme se občerstvili u kapličky sv.Huberta ve Starém Plese. Na zpáteční cestě jsme projeli Nový Ples, Rasočky a před Smiřicemi jsme najeli na známou cyklostezku u Labe. Za příjemného jarního počasí jsme bez problémů ujeli 35 km. ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2019
Napsáno: 7.5.2019Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 20 závodníků z domácího oddílu a TOM Plamínek Hradec králové . O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 19 pořadatelů a rozhodčích. V chladném počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru. Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2019 v Jizerských horách
Napsáno: 12.3.2019Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě  Polubenka v Horním Polubném v Jizerských horách.  Zima nás odměnila dostatečným množstvím sněhu a slunečným počasím po většinu dní.   Sobota 23.2. – příjezd, seznámení s chalupou, procházka po okolí Neděle 24.2. – túra na běžkách v nedalekých Příchovicích na stopách v okolí       
                           rozhledny Štěpánky  (20 km) Pondělí 25.2. – sjezdovky  v Pasekách,skupina běžkařů projela stopy z Jizerky                             na Smědavu a zpět. (15 km) Úterý 26.2. – túra na běžkách z Hrabětic kolem nádrže Josefův důl a přes                         Novou louku (15 km) Středa 27.2. – volný ... (zobrazit článek)

Sedloňov 11.-13.1.2019
Napsáno: 21.1.2019Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Hory nás přivítaly v pátek večer velkým množstvím sněhu a dalším vytrvalým sněžením a tak jsme v sobotu ráno nastoupili do stopy hned za školou a vydali se směrem do Deštného. Cestu trochu komplikoval čerstvý sníh, který se na většinu lyží nepříjemně lepil. Když jsme dorazili pod Polomské sedlo, děti byly již hodně unavené a tak se rozhodly pro návrat po osvědčené cestě k sedloňovskému kostelu, kterou si zpestřily sjezdem Ruským údolím hlubokým sněhem. Do Deštného pokračovali jen oba Lubošové, kteří si při cestě z Deštného do Sedloňova užili prošlapávání stopy v hlubokém ... (zobrazit článek)

Mikuláš na horách 2018
Napsáno: 17.12.2018Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo tentokrát na Černé hoře v Rachotově boudě, protože v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap vyschla studna. Hory byly prakticky beze sněhu, výjimkou byla právě Černá hora, jejíž vrchol pokrývala slabá vrstva zledovatělého sněhu. Sníh ležel i na příjezdové cestě, takže jsme si páteční výjezd zpestřili nasazováním sněhových řetězů na naši hasičskou dodávku. V sobotu bylo krásně slunečno a s chutí jsme se vydali na túru. Nejprve jsme zamířili na Černohorské rašeliniště, odkud se nám otevřely krásné výhledy na okolní vrcholy Krkonoš. Potom jsme sestoupili k Thámovým Boudám a odtud jsme stoupali na Kolínskou Boudu. Zde jsme se občerstvili a ... (zobrazit článek)

Dubice u České Lípy 27.-30.9.2018
Napsáno: 4.10.2018Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Skupina 7 tomíků se dopravila do Dubice ve čtvrtek navečer dopravním automobilem hasičů z Nedělišť. V pátek jsme využili auto k přepravě do výchozího místa celodenní túry v CHKO Kokořínsko. Trasa vedla krásnou skalnatou krajinou. Za krásného počasí jsme na trase Skalní útvar Husa – Jeskyně Tisícový kámen – Kostelec – Obrocká cesta – Spálený důl – Hvězda  ušlapali 12 km. V sobotu jsme měli méně náročný program (6 km), kdy jsme prošli naučnou stezku Peklo z Dubice do Zahrádek. Pak jsme se přesunuli autem na hrad Kokořín. Po návratu do chalupy a krátkém odpočinku jsme se vyšplhali přes Pekelské schody na vyhlídku Hanlův kámen, odkud jsme měli jako ... (zobrazit článek)