Zprávy z akcí

Strana: 1234567891011121314151617>

Sedloňov 20. - 22.1.2023
Napsáno: 27.1.2023Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. V pátek nebyl v Sedloňově prakticky žádný sníh a tak jsme jen doufali, že se vyplní předpověď počasí a v noci začne chumelit. Měli jsme štěstí, ráno bylo venku 5 cm sněhu a stále připadával. Dopoledne jsme pekáčovali na svahu vedle sjezdovky a odpoledne jsme se už věnovali běžkám. Jirka na místním hřišti učil Míšu lyžařskou abecedu, ostatní se vydali po cestě za kostelem kolem obory směrem k Sedloňovskému vrchu. Asi po hodině prošlapávání stopy v čerstvém sněhu jsme se obrátili a užili si bezpečný sjezd zpátky do Sedloňova. V neděli jsme prozkoumali zasněžené ... (zobrazit článek)

Mikuláš na horách 2022
Napsáno: 3.12.2022Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo opět  v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Na horách během týdne napadlo trochu sněhu, ale na lyže to nebylo. Přesto nám sníh trochu zkomplikoval výjezd aut k chatě, ale po nasazení řetězů to dobře dopadlo. V sobotu jsme se vydali na tradiční túru. Nejprve jsme prošli naučnou stezku pod Hnědým vrchem k chatě Svornost a odtud jsme pokračovali kolem Pražské boudy až na Kolínskou boudu.. Zde jsme se občerstvili a pak se vraceli  stejnou cestou. Odpoledne ještě zbylo dost času, aby si děti užily sněhu v okolí chaty  Večer jsme na chatě přivítali Mikuláše s andělem ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 9.-11.9.2022
Napsáno: 27.9.2022Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu probíhal zpočátku bez problémů za příjemného letního počasí, ale těsně před cílem přišla bouřka, takže většina cyklistů promokla na kůži. Vzhledem k nesjízdné přístupové cestě muselo auto s batohy zůstat na kraji lesa. Promočené cyklisty tak před spaním čekala ještě cesta pro spacáky a další věci potmě a mezi stružkami vody, které tekly po rozmoklé cestě. Sobotní ráno bylo mlhavé, ale my jsme neotáleli a vydali se na túru, jejímž cílem byl Hrádeček u Trutnova a zřícenina hradu Břecštejn. Zpočátku jsme jeli přes důvěrně známá místa – Chvalkovice, Brzice , Hajnice. Dále jsme pokračovali na Staré ... (zobrazit článek)

Letní tábor Frýdlant nad Ostravicí 2022
Napsáno: 14.8.2022Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil  v podhůří Beskyd  ve Frýdlantu nad Ostravicí v chalupě Asociace TOM. 23 účastníků mimo jiné ocenilo dostatek prostoru v chalupě i přilehlou zahradu, kterou jsme využili k většině her. Ujeli jsme 255 km na kole a k tomu jsme přidali 27 km pěšky. Vzhledem k horskému terénu jsme vyráželi raději na kratší túry, ale zase častěji.   23.7. – příjezd na chalupu,seznámení s nejbližším okolím. 24.7. – cyklo na rozhlednu Okrouhlá 25.7. – pěší na vrch Ondřejník, odpoledne koupaliště 26.7. – prší,táborové hry 27.7. – cyklo na vrch Prašivá 28.7. – cyklo na Pustevny 29.7. – cyklo na zříceninu hradu Hukvaldy,večer táborák 30.7. – volný den,táborové hry 31.7. – prší,vlakem do Kopřivnice, muzeum ... (zobrazit článek)

Znojemsko 3.-6.7.2022
Napsáno: 9.7.2022Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v příjemném letním počasí se zúčastnilo 10 turistů. Naší základnou se stal autokemp Penzion-Camp Havraníky. Ještě v neděli odpoledne jsme se vydali na krátkou procházku do blízkého okolí Havraník. Prošli jsme přes Havranické vřesoviště, vyzkoušeli vysutou lávku přes Dyji a ve vinici Šobes ochutnali místní vína. V pondělí jsme vyrazili do nedalekého Šatova, kde jsme postupně navštívili Malovaný sklep, pěchotní srub Zahrada, který byl součástí opevnění hranic před 2.světovou válkou, a nakonec sklepní labyrint. V úterý jsme se auty přesunuli do Znojma, kde jsme chtěli navštívit proslulé podzemí. Bohužel vstupenky již byly vyprodané a tak jsme si prohlédli Znojemský hrad a rotundu sv.Kateřiny. ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 3.-5.6.2022
Napsáno: 8.6.2022Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí. Na základně jsme se sešli s tomíky z oddílu Plamínek z Hradce Králové. V sobotu jsme nejeli na žádnou cyklotúru, ale děti se věnovaly táborovým hrám a dospělí se pustili do opravy dřevníku. Den při hrách a práci rychle uběhl a všichni si rádi odpočinuli při večerním posezení u táboráku a opékání buřtů. Nedělní dopoledne děti nejprve pomohly při úklidu dřeva kolem nového dřevníku a pak se opět věnovaly svým hrám. ... (zobrazit článek)

Lázně Bohdaneč
Napsáno: 24.5.2022Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
V neděli ráno se u klubovny v Předměřicích sešlo 12 dychtivých turistů. Za necelou půlhodinu jsme auty dorazili do Lázní Bohdaneč a zaparkovali nedaleko od náměstí. Odtud jsme se vydali k Bohdanečským rybníkům, kde je zřízena Národní přírodní rezervace. Předmětem ochrany je zejména významná ornitologická lokalita. Proto jsme nejprve zamířili k Musílkově pozorovatelně, v jejímž okolí se prohánělo velké množství vodních ptáků, zejména labutí. Druhá část naučné stezky nás vedla mezi dalšími rybníky a mokřadními lesy. Asi po 2 km jsme přešli na polní cestu, která nás dovedla zpět do městečka.  ... (zobrazit článek)

Cyklovýlet Libníkovice
Napsáno: 1.5.2022Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Cílem letošní první cyklovyjíždky byla rozhledna v Libníkovicích. Za příjemného jarního počasí se sešla v  9 hodin  skupina 13 malých i velkých turistů u klubovny v Předměřicích. Trasa vedla přes Lochenice, Skaličku a Skalici do Černilova. Zde jsme navštívili barevný větrný mlýn. Odtud jsme pokračovali přes Librantice do Libníkovic. U rozhledny jsme se občerstvili a pak se vydali na zpáteční cestu přes Slatinu a Piletice. Trasu dlouhou 36 km všichni dokončili ve zdraví a bez defektu. ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2022
Napsáno: 27.4.2022Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 23 závodníků z domácího oddílu , TOM Plamínek Hradec Králové a TOM Stopaři Mikulášovice. O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 17 pořadatelů a rozhodčích. Ve slunečném počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a většina si zajistila  postup do závodů Českého poháru. Výsledková listina je v dokumentech ke stažení.
... (zobrazit článek)

Seddloňov 25.-27.2.2022
Napsáno: 5.3.2022Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Na okolních kopcích sice již místy vykukovala tráva, ale stačilo dojít po silnici k hájovně, kde už začínala upravená stopa pokrytá slabou vrstvou čerstvého sněhu. Ten nás trochu potrápil, protože někomu se lyže smekaly, jiným se naopak sníh nepříjemně lepil pod paty. Přesto celá skupina zdárně dorazila na Šerlich, aby si při zpáteční cestě užila dlouhé bezpečné sjezdy až do Sedloňova.     Děti se po túře rychle oklepaly, sjezdaři vyzkoušeli místní sjezdovku při nočním lyžování, ostatní pekáčovali na svahu hned vedle sjezdovky. V neděli za slunečného počasí si sjezdaři  celé dopoledne ... (zobrazit článek)