Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Letní tábor Opárenský mlýn 2015
Napsáno: 31.8.2015Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil v Českém středohoří v obci Opárno  nedaleko od Lovosic. Střechu nad hlavou nám poskytla chalupa asociace TOM Opárenský mlýn. Jako největší přednost  chalupy jsme ocenili potok tekoucí hned vedle, který nám poskytl osvěžení v horkých dnech. V této oblasti jsme ještě nikdy tábor neměli a záhy jsme zjistili, že je zde téměř na každém kopci hrad. Za namáhavý výstup jsme byli většinou odměněni nádherným výhledem do širokého okolí . Program  ovlivnilo do značné míry počasí, když ve druhém týdnu panovala úmorná vedra s teplotami nad 35°C . Přesto jsme na kole ujeli přes 200 km a pěšky urazili 40 km.   25.7. ... (zobrazit článek)

České Švýcarsko
Napsáno: 14.7.2015Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v horkém letním počasí se zúčastnilo 15 turistů. Naší základnou se stal kemp Mosquito ve Vysoké Lípě nedaleko Jetřichovic. V sobotu jsme se vydali podél řeky Kamenice a užili si velmi příjemnou plavbu na lodičkách Divokou a Tichou soutěskou. Největší vedro jsme přečkali v Hřensku, odkud jsme se autobusem vrátili do Vysoké Lípy. V neděli jsme se vydali přes Malou Pravčickou bránu a Mezní Louku na Pravčickou bránu. Po prohlídce a občerstvení jsme seběhli ke Třem pramenům, odkud nás autobus opět dopravil do Vysoké Lípy. V kempu jsme po náročných túrách s povděkem využili osvěžení v místním bazénu. ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 5.-7.6.2015
Napsáno: 20.6.2015Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za slunečného a horkého počasí.  V sobotu ráno bylo opět krásně, takže se naše pouze 8 členná skupinka mohla ještě před 10.hodinou  vydat na  cyklotúru do Šestajovic. Zde jsme navštívili muzeum motocyklů a odpočinuli si před zpáteční cestou,která vedla kolem vodní nádrže Rozkoš a přes Českou Skalici. Všichni túru o délce cca 40 km absolvovali bez větších problémů, děti zbytek odpoledne využily k osvěžení v potoce. Večerní posezení u táboráku při kytaře a opékání buřtů bylo velmi příjemné. Nedělní dopoledne bylo pro všechny pracovní, kdy děti vyčistily studánku včetně odtokového koryta. ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2015
Napsáno: 30.4.2015Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 23 závodníků z domácího oddílu a z oddílu  TOM Mikulášovice.  O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 17 pořadatelů a rozhodčích.  V chladném a větrném počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a  zajistili si postup do závodů Českého poháru.  Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2015 - Šumava
Napsáno: 6.4.2015Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě Ligy lesní moudrosti ve Filipově Huti na Šumavě, kde jsme již 2x prožili letní tábor. O to víc jsme byli zvědaví, jaké to tady bude v zimě. Měli jsme štěstí, protože sněhu bylo tak akorát a k tomu nám vyšlo několik slunečných dní, takže jsme se v lyžařských aktivitách nemuseli nijak omezovat.   Sobota 7.3. – příjezd, projíždka na běžkách v nejbližším okolí chaty. Neděle 8.3.. – túra na běžkách na Březník a přes Modravu zpět na Filipovu Huť (20 km) Pondělí 9.3. – sjezdovky na Zadově,skupina běžkařů navštívila Horskou Kvildu
  a přes  Kvildu se vrátila na chalupu. Úterý 10.3. ... (zobrazit článek)

Sedloňov 13.-15.2.2015
Napsáno: 23.2.2015Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Ve srovnání s lednovou návštěvou jsme tentokrát měli štěstí a Sedloňov byl pod sněhem. Toho jsme hned v sobotu využili a vypravili se na tradiční túru na Šerlich, kterou zvládly i naše mladší dívky. Sjezdaři využili dobrých sněhových podmínek na sjezdovkách v Deštném. V neděli jsme využili slunečného počasí k trénování lyžařské abecedy na cvičné loučce nedaleko od školy. ... (zobrazit článek)

Sedloňov 9. - 11.1.2015
Napsáno: 26.1.2015Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky mohli opět využít jako naši ubytovnu. Počasí ale zimním sportům moc nepřálo. V sobotu dopoledne pršelo a bylo poměrně teplo. Odpoledne jsme se vydali pěšky hledat sníh a nad Sedloňovem u hájovny jsme narazili na zasněženou cestu. Zbytek dne jsme strávili v tělocvičně soutěžemi v hodu míčem na koš a v kriketu. V neděli se ochladilo, takže sníh ,co ještě zbyl, zmrzl a pro jízdu na běžkách byl nepoužitelný. Přesto Jana s Alicí se s odvahou vydaly na sjezdovku a 2 hodiny neúnavně sjížděly po jejím zledovatělém povrchu. Ostatní se vypravili na ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2014
Napsáno: 28.12.2014Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Protože na horách podle dostupných informací žádný sníh nebyl, tak jsme i letos lyže nechali zatím odpočívat doma. Krakonoš nás ale překvapil a na kopcích v okolí Pece leželo několik centimetrů sněhu a lehce mrzlo. Probudili jsme se do slunečného sobotního rána a tak nic nebránilo, abychom se vydali na pěší túru. Nejprve jsme vystoupali k Chalupě Na Rozcestí a odtud jsme sestupovali přes Dvorskou Boudu po zelené značce až nad Tetřeví boudy. Odtud to bylo již jen kousek k Lesní boudě, kde jsme se občerstvili ... (zobrazit článek)

Pacovské dovádění
Napsáno: 19.10.2014Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Tradiční podzimní akce opět nezklamala a pod vedením pořádajícího oddílu TOM "Kamarádi" Pacov proběhla hladce a v příjemné atmosféře. Sobotní dopoledne patřilo závodu jednotlivců. Pacovští okořenili závod tím,že žáci měli 4 azimutové úseky a 12 obrázků KPČ. Závod proběhl v lesích za nádražím za příjemného počasí při účasti cca 120ti závodníků. Večer pak patřil "Nočnímu bloudění Vysočinou". Skupinky bloudících jsou vysazeny na neznámém místě v terénu a pomocí mapy a trochy štěstí se musí nejprve "najít" a poté dorazit na zakladnu TOM Pacov Na Hutích, přitom po cestě ještě splnit nějaký ten drobný úkol. Naše chlapecká hlídka sice splnila jen 4 ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 26.-28.9.2014
Napsáno: 10.10.2014Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů, když  několik místních přeháněk peloton šťastně minulo.  V sobotu ráno bylo počasí příznivé pro cyklotúru s cílem na na hradě Vízmburk. Odtud jsme pokračovali po cyklostezce podél Úpy až do Babiččina údolí a odtud  již zbývalo jen několik kilometrů přes Miskolezy do Bukoviny. Těch 35 km zvládli všichni v dobré kondici, takže zbytek slunečného odpoledne děti věnovaly hrám v lese a průzkumu potoka,kde z nalezeného jílu vytvářely různé předměty a ty pak vypalovaly v improvizované pícce z kamenů. Dospěláci z Nedělišť připravili na ohni houbovou polévku a navečer vynikající houbový guláš. Večerní posezení u táboráku při kytaře a opékání ... (zobrazit článek)