Zprávy z akcí

Strana:<12345678910111213>

Potštejn 2.-4.7.2011
Napsáno: 8.7.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Prodloužený víkend jsme chtěli strávit poznáváním malebné krajiny v okolí Divoké Orlice. Nakonec nám naše plány upravilo počasí. V sobotu sice hrozila mračna ze všech stran,ale přesun na kolách do Potštejna proběhl rychle a bez deště. V místní sokolovně jsme se rychle zabydleli a naše mládež hned vyzkoušela nejrůznější cvičební nářadí. Navečer jsme se vydali hledat 2 kešky v nedalekých lesích. Pod vedením zkušené hledačky Heleny jsme obě poměrně rychle našli. V neděli jsme se probudili do deštivého a chladného rána, a protože pršet nepřestalo prakticky celý den, kola zůstala nevyužita. Hraní společenských her jsme odpoledne přerušili vycházkou na blízký hrad a návštěvou zámku. V pondělí cestou ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR Kralovice 2011
Napsáno: 25.6.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Letošní Mistrovství republiky se konalo v západočeských Kralovicích, kam se kvalifikovali z našeho oddílu 2 závodníci – Luboš a Alena. Čekala na ně téměř šestikilometrová trať, která byla po nočním dešti místy hodně kluzká. Nakonec se v silné konkurenci Lubošovi podařilo ukořistit mistrovský titul, když k výbornému běhu přidal téměř bezchybné zvládnutí jednotlivých kontrol.   Tady jsou výsledky: kategorie ... (zobrazit článek)

Český pohár Rapšach 3.-4.6.2011
Napsáno: 24.6.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Další závod Českého poháru, kterého jsme se zúčastnili, se konal v pohraniční jihočeské obci Rapšach. Na závodníky nečekaly žádné velké kopce, ale organizátoři připravili nezvyklý počet variant azimutových úseků, které se vzájemně proplétaly. Dalším soupeřem závodníků bylo slunečné a velmi teplé počasí. Našich 6 závodníků odvedlo standartní výkony, i když některé trestné minuty byly zbytečné a připravily nás o lepší umístění.  Postup na mistrovství republiky si vybojovala pouze Alena Podlipná.  
Tady jsou výsledky: ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend Bukovina 20.- 22.5.2011
Napsáno: 7.6.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Skupina tradičních účastníků se tentokrát rozrostla o 3 nejmladší nováčky z Nedělišť. Páteční podvečer byl podmračený a bouřlivý, ale cyklisti projeli celou cestu  do  Velké Bukoviny téměř za sucha. Smůlu měla Alice, která hned ve Smiřicích píchla  a oprava na místě se nezdařila. Alici i s kolem nakonec naložil Martin do svého auta a bezpečně dopravil do tábořiště.  V sobotu  vzhledem k velkému horku jsme se rozhodli pro cyklostezku podél Úpy, takže jsme projeli trasu Velká Bukovina –Chvalkovice – Hořičky – Libňatov – Havlovice – Červený most –– Ratibořice – Miskolezy – Chvalkovice – Velká Bukovina. Kilometrů jsme při tom ujeli 38. Smůlu měl ... (zobrazit článek)

Český pohár Pacov 7.5.2011
Napsáno: 10.5.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní sezónu Českého poháru jsme zahájili v důvěrně známém  prostředí města Pacova. Organizátoři připravili v okolních lesích kvalitní kopcovitou trať. Běželo se za slunečného a příjemně teplého počasí. Naše tentokrát jedenáctičlenná výprava se s prvním měřením sil na celostátní úrovni srovnala se ctí. Většina si ověřila,že konkurence je stále velmi silná a naši nováčci poprvé zažili atmosféru velkého závodu, kde každá chyba znamená ztrátu dobrého umístění. Postup na mistrovství republiky si vybojoval pouze Luboš Podlipný, ostatní to mohou zkusit na dalším závodě  v Rapšachu v červnu.  
Tady jsou výsledky: ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2011
Napsáno: 9.5.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Závodu se zúčastnilo pouze 14 závodníků z domácího oddílu ,z oddílu TOM Delfíni Borotín a Moravské Slávie Brno.  O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo cca 20 pořadatelů a rozhodčích. Za pěkného počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru.  Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Sedloňov 11.- 13.3.2011
Napsáno: 12.4.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Po dobrých zkušenostech z ledna jsme zopakovali lyžařský víkend ve škole v Sedloňově. Kdo se nezalekl špatných zpráv o nedostatku sněhu, určitě nelitoval. Přivítalo nás slunečné počasí a louky beze sněhu. Na použitelný sníh jsme narazili až na začátku Ruského údolí. Tradiční trasa přes Sedloňovský vrch,Polomské sedlo a na Šerlich měla upravenou stopu v solidním stavu. Protože jsme dojeli na Šerlich celkem brzo, mohli jsme po krátkém občerstvení v Masarykově chatě pokračovat dál na Velkou Deštnou. Na zpáteční cestě bylo již poměrně teplo a rozbředlý sníh byl hodně pomalý. Sjezdaři opět využili večerní lyžování na sjezdovce a užili si i nedělní dopoledne. ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny - Beskydy - Morávka
Napsáno: 10.3.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní jarní prázdniny jsme strávili v chatě „Morávka „ ,kterou tvoří 2 útulné chalupy vedle sebe, v obci Morávka v Beskydech. Těšili jsme se na pravou valašskou zimu, protože při našich pobytech v minulosti tyto hory vždy oplývaly velkým množstvím sněhu. Bohužel letošní zima byla tou pověstnou výjimkou a sníh jsme museli doslova hledat. To nás  ovšem neodradilo a pokud se v okruhu 50 km vyskytoval sníh, tak jsme v něm zanechali svoji stopu : Neděle 13.2.. – pěší túra z Morávky k Partyzánskému bunkru přes Malý a Velký Travný  zpět  na chatu        (10 km). Pod Velkým Travným jsme objevili sníh ! Pondělí 14.2. – sjezdovky ... (zobrazit článek)

Sedloňov 14.-16.1.2011
Napsáno: 28.1.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Sněhové podmínky byly poznamenány několikadenní oblevou. Sobota byla zamračená,sníh mokrý, ale to naši malou skupinu skalních lyžařů neodradilo. Vydali jsme se po důvěrně známé cestě na Masarykovu chatu na Šerlichu. Nevlídné počasí mělo výhodu v tom, že ve stopě jsme nepotkali téměř žádné lyžaře a v chatě na Šerlichu jsme se mohli občerstvit bez čekání na volný stůl. Nenasytní sjezdaři ještě před večeří vyzkoušeli sjezdovku v Sedloňově při nočním lyžování. Sjezdařům patřilo i nedělní dopoledne, kdy si na jejich výkony občas posvítilo sluníčko. ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2010
Napsáno: 5.12.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Tentokrát nás přivítala čerstvá sněhová nadílka a tak jsme lyže využili hned v sobotu. V mrazivém dopoledni jsme se rozehřáli pěšky výstupem po sjezdovce na Hnědý vrch. Zde jsme už nasadili běžky a po lyžařských cestách jsme postupně míjeli Lesní  a Pražskou boudu, až jsme dorazili na Kolínskou boudu. Zde jsme si odpočinuli a občerstvili, abychom se s elánem vydali na zpáteční cestu. Tu jsme zvolili přes horní stanici Zahrádek a dále lesem po důvěrně známé naučné stezce, kde bylo v některých úsecích bohužel více vody ... (zobrazit článek)