Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Český pohár Pacov 7.5.2011
Napsáno: 10.5.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní sezónu Českého poháru jsme zahájili v důvěrně známém  prostředí města Pacova. Organizátoři připravili v okolních lesích kvalitní kopcovitou trať. Běželo se za slunečného a příjemně teplého počasí. Naše tentokrát jedenáctičlenná výprava se s prvním měřením sil na celostátní úrovni srovnala se ctí. Většina si ověřila,že konkurence je stále velmi silná a naši nováčci poprvé zažili atmosféru velkého závodu, kde každá chyba znamená ztrátu dobrého umístění. Postup na mistrovství republiky si vybojoval pouze Luboš Podlipný, ostatní to mohou zkusit na dalším závodě  v Rapšachu v červnu.  
Tady jsou výsledky: ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2011
Napsáno: 9.5.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Závodu se zúčastnilo pouze 14 závodníků z domácího oddílu ,z oddílu TOM Delfíni Borotín a Moravské Slávie Brno.  O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo cca 20 pořadatelů a rozhodčích. Za pěkného počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru.  Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Sedloňov 11.- 13.3.2011
Napsáno: 12.4.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Po dobrých zkušenostech z ledna jsme zopakovali lyžařský víkend ve škole v Sedloňově. Kdo se nezalekl špatných zpráv o nedostatku sněhu, určitě nelitoval. Přivítalo nás slunečné počasí a louky beze sněhu. Na použitelný sníh jsme narazili až na začátku Ruského údolí. Tradiční trasa přes Sedloňovský vrch,Polomské sedlo a na Šerlich měla upravenou stopu v solidním stavu. Protože jsme dojeli na Šerlich celkem brzo, mohli jsme po krátkém občerstvení v Masarykově chatě pokračovat dál na Velkou Deštnou. Na zpáteční cestě bylo již poměrně teplo a rozbředlý sníh byl hodně pomalý. Sjezdaři opět využili večerní lyžování na sjezdovce a užili si i nedělní dopoledne. ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny - Beskydy - Morávka
Napsáno: 10.3.2011Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní jarní prázdniny jsme strávili v chatě „Morávka „ ,kterou tvoří 2 útulné chalupy vedle sebe, v obci Morávka v Beskydech. Těšili jsme se na pravou valašskou zimu, protože při našich pobytech v minulosti tyto hory vždy oplývaly velkým množstvím sněhu. Bohužel letošní zima byla tou pověstnou výjimkou a sníh jsme museli doslova hledat. To nás  ovšem neodradilo a pokud se v okruhu 50 km vyskytoval sníh, tak jsme v něm zanechali svoji stopu : Neděle 13.2.. – pěší túra z Morávky k Partyzánskému bunkru přes Malý a Velký Travný  zpět  na chatu        (10 km). Pod Velkým Travným jsme objevili sníh ! Pondělí 14.2. – sjezdovky ... (zobrazit článek)

Sedloňov 14.-16.1.2011
Napsáno: 28.1.2011Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
  Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Sněhové podmínky byly poznamenány několikadenní oblevou. Sobota byla zamračená,sníh mokrý, ale to naši malou skupinu skalních lyžařů neodradilo. Vydali jsme se po důvěrně známé cestě na Masarykovu chatu na Šerlichu. Nevlídné počasí mělo výhodu v tom, že ve stopě jsme nepotkali téměř žádné lyžaře a v chatě na Šerlichu jsme se mohli občerstvit bez čekání na volný stůl. Nenasytní sjezdaři ještě před večeří vyzkoušeli sjezdovku v Sedloňově při nočním lyžování. Sjezdařům patřilo i nedělní dopoledne, kdy si na jejich výkony občas posvítilo sluníčko. ... (zobrazit článek)

Mikuláš v Krkonoších 2010
Napsáno: 5.12.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Tentokrát nás přivítala čerstvá sněhová nadílka a tak jsme lyže využili hned v sobotu. V mrazivém dopoledni jsme se rozehřáli pěšky výstupem po sjezdovce na Hnědý vrch. Zde jsme už nasadili běžky a po lyžařských cestách jsme postupně míjeli Lesní  a Pražskou boudu, až jsme dorazili na Kolínskou boudu. Zde jsme si odpočinuli a občerstvili, abychom se s elánem vydali na zpáteční cestu. Tu jsme zvolili přes horní stanici Zahrádek a dále lesem po důvěrně známé naučné stezce, kde bylo v některých úsecích bohužel více vody ... (zobrazit článek)

Pacovské dovádění 2010
Napsáno: 17.10.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Tradiční podzimní akce opět nezklamala a pod vedením pořádajícího oddílu TOM "Kamarádi" Pacov proběhla hladce a v příjemné atmosféře. Naše malá výprava si pobyt trochu zkomplikovala, protože Alice si doma zapomněla spacák a Kateřina místo karimatky vybalila pláštěnku. Obě dívky své opomnění nesly statečně a bez reptání.
Sobotní dopoledne patřilo závodu jednotlivců. Pacovští okořenili závod tím,že žáci měli 4 azimutové úseky a 12 obrázků KPČ, dospělí měli 3 úseky tratě značeny místo fáborků azimuty. Závod proběhl za nádherného počasí za účasti cca 140ti závodníků. Večer pak patřil "Nočnímu bloudění Vysočinou". Skupinky bloudících jsou vysazeny na neznámém místě v terénu a ... (zobrazit článek)

Jizerské hory - Tanvald 24.-26.9.2010
Napsáno: 16.10.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Po roce jsme opět využili klubovnu tanvaldského oddílu tomíků Zálesáci,abychom tentokrát poznávali podzimní tvář Jizerských hor. Předpověď počasí nebyla sice vůbec příznivá,ale 15 členů to neodradilo.

Díky dopravě vlastními auty jsme se mohli v sobotu vydat přímo do centra Jizerských hor do osady Jizerka. Zde jsme již samozřejmě pěšky prošli část naučné stezky „Rašeliniště Jizerky“ a pokračovali přes Jelení stráň na Pytlácké kameny. V tomto úseku se všichni mohli dosytosti vydovádět při slézání kamenitých vrcholů. Pak jsme dále pokračovali po červené značce na Předěl a odtud už byla téměř na dohled Smědava. Tam jsme došli právě včas, protože začalo pršet. ... (zobrazit článek)

Mistrovství ČR - štafety,Biřička 4.9.2010
Napsáno: 17.9.2010Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
    Po čtyřleté pauze se náš oddíl odhodlal uspořádat závod mistrovství republiky. Závod proběhl za chladného počasí, trať vedla v tradičním prostředí městských lesů po upravených lesních cestách, profil tratě byl mírně zvlněný.  Závod se uskutečnil se souhlasem majitele lesů.  S organizací výrazně pomohlo několik členů  TOM Mikulášovice. Pořadatelé a závodníci se museli vyrovnat s tím,že u rybníka Biřička a jeho okolí probíhaly současně přípravy na odpolední závody psích spřežení. Zázemí pro závodníky a pořadatele poskytla tělocvična nedaleké Základní školy Nový Hradec. Závodu se zúčastnilo 36 tříčlenných štafet,průběh závodu zajišťovalo 27 rozhodčích a organizátorů. Specifikou závodu štafet je, že na trati se současně pohybovalo několik závodníků ... (zobrazit článek)

Letní tábor - Sloup 2010
Napsáno: 28.8.2010Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
  Letošní tábor se uskutečnil v podhůří Lužických hor v chalupě A-TOMu ve Sloupu. 18 účastníků mimo jiné ocenilo velkou společenskou místnost s dvěma stoly na stolní tenis. Ujeli jsme 330 km na kole a zdolali přes 4.000 výškových metrů. K tomu jsme přidali 30 km pěšky. Počasí turistice ze začátku přálo,druhý týden nám program dost ovlivňoval déšť. 24.7. – příjezd na chalupu, procházka do nejbližšího okolí,návštěva Samuelovy jeskyně 25.7. – cyklo do Jablonného v Podještědí na zámek Lemberk 26.7. – cyklo na Jedlovou horu s rozhlednou,túra s největším převýšením, které bylo přes 1000 m 27.7. – pěší túra po skalních vyhlídkách v okolí Sloupu,všem se nejvíce líbilo lesní divadlo 28.7. – cyklo do zámku ... (zobrazit článek)