Zprávy z akcí

Strana:<1234567891011121314151617>

Cyklovíkend na Bukovině 22.-24.9.2017
Napsáno: 5.10.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl po odpolední prudké bouřce bez problémů za příjemného slunečného počasí.  V sobotu ráno bylo zataženo a kolem 10.hodiny lehce sprchlo. Proto jsme nechali kola uložené pod střechou a vydali se pěšky do lesů nad Velkou Bukovinou a při tom se věnovali houbaření. Úroda hub byla opravdu mimořádná, takže ani moc nevadilo, že celé odpoledne propršelo. Aspoň bylo dost času na očištění toho houbového nadělení. Kolem 8.hodiny večer se počasí trochu umoudřilo a umožnilo nám v rychlosti zapálit táborák a opéct buřty. Posezení u ohně ale nepřipadalo v úvahu, protože začalo opět pršet. Nedělní dopoledne bylo částečně pracovní, kdy ... (zobrazit článek)

Letní tábor Mezholezy 2017
Napsáno: 18.8.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní tábor se uskutečnil  v západní části Šumavy v obci Mezholezy nedaleko od Domažlic. Střechu nad hlavou nám poskytla zrekonstruovaná chalupa asociace TOM.  Chalupa se nachází na konci obce, kde už začíná les, který nám posloužil k různým hrám a soutěžím. Počasí nám celkem přálo, pouze ve druhém týdnu jsme turistické aktivity mírně omezili s ohledem na vysoké teploty. Většina táborníků se s horským terénem vyrovnala se ctí a ujela na kole a ušla pěšky více než 300 km.   22.7. – příjezd na chalupu, seznámení s nejbližším okolím 23.7. – cyklo na zámek v Chudenicích 24.7. – cyklo do zatopeného lomu s podvodní pozorovatelnou u obce Starý Klíčov 25.7. – odpočinkový ... (zobrazit článek)

Křivoklátsko 4.- 7.7.2017
Napsáno: 16.7.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Výpravy v příjemném letním počasí se zúčastnilo 11 turistů. Naší základnou se stalo vodácké tábořiště Višňová 1 nedaleko od Křivoklátu. Ve čtvrtek jsme navštívili hrad Křivoklát a někteří ještě stihli vystoupat na rozhlednu ve Velké Bukové. V pátek jsme se auty přesunuli do Nižboru, v jehož sousedství jsme prošli Keltské oppidum. Po obědě jsme se přesunuli za Beroun a navštívili Koněpruské jeskyně,které jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách. ... (zobrazit článek)

Cyklovíkend na Bukovině 9.-11.6.2017
Napsáno: 17.6.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Páteční přesun cyklistů z Předměřic na Bukovinu proběhl bez problémů za příjemného letního počasí.  V sobotu ráno bylo po noční bouřce ještě oblačno, ale nic nebránilo tomu, aby se naše 13 členná skupinka mohla ještě před 10.hodinou  vydat na  cyklotúru do obce Proruby. Cestou nás dostihla prudká dešťová přeháňka, takže k farmě s chovem koní v Prorubech jsme přijeli mírně zvlhlí. Na projížďku na koni nakonec nedošlo, alespoň jsme si odpočinuli,usušili a posilnili se před další cestou. Vzhledem k nejistému počasí jsme se raději vydali  přes Kohoutov zpět do tábořiště. Zbytek odpoledne děti využily k hrám,výrobě „keramiky“ a přípravě dřeva na táborák. Večerní posezení u táboráku při kytaře ... (zobrazit článek)

Bozkovské jeskyně 14.5.2017
Napsáno: 20.5.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Na nádraží v Hradci Králové se za slunečného rána sešlo 14 malých i velkých turistů. Vlakem jsme dojeli do stanice Jesenný a odtud jsme pokračovali pěšky do 2 km vzdálených Bozkovských jeskyní. Tyto jeskyně jsou nejdelšími dolomitovými jeskyněmi v Čechách a kromě krápníkové výzdoby jsou zajímavé svými podzemními jezery. Po prohlídce jsme se občerstvili,nakoupili suvenýry a poté se vydali na zpáteční cestu. Ta nás vedla naučnou stezkou podél řeky Kamenice a Jizery až do Semil. Cestou jsme trochu zmokli, ale na nádraží jsme dorazili naštěstí těsně před prudkou bouřkou. ... (zobrazit článek)

Mistrovství Královéhradeckého kraje v turistickém závodě 2017
Napsáno: 25.4.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Závodu se zúčastnilo 21 závodníků z domácího oddílu a z oddílu TOM Mikulášovice. O přípravu a zdárný průběh závodu se postaralo 18 pořadatelů a rozhodčích. V chladném a vlhkém počasí se všichni závodníci zdárně vypořádali s rovinatou tratí a zajistili si postup do závodů Českého poháru. Výsledková listina je v dokumentech ke stažení ... (zobrazit článek)

Sedloňov 3.-5.3.2017
Napsáno: 18.4.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Letos jsme zastihli sníh v Sedloňově i podruhé, i když už to bylo pravé jarní lyžování. Proto jsme za sněhem v sobotu vyjeli auty až na Šerlich a za slunečného a teplého počasí na běžkách pokračovali na Velkou Deštnou. Jirka s dětmi se druhou stranou vrátil na Šerlich, kde děti bobovali až do úplného promočení. Rodina Podlipných mezitím dojela až na Pěticestí a zpět. Naši čtyři dospělí vyzkoušeli sjezdovky v Deštném. . V neděli dopoledne si všichni užívali sněhu na místní sjezdovce. ... (zobrazit článek)

Jarní prázdniny 2017- Krušné hory
Napsáno: 1.3.2017Počet fotografií: 3Autor: Luboš Podlipný
Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chalupě  v Suché u Jáchymova v Krušných horách. V Krušných horách jsme už řadu let nebyli a těšili se zejména na příjemné terény pro běžky. Zima nás odměnila množstvím sněhu a krásným slunečným počasím po většinu dní. Každý den, kromě odpočinkové středy, jsme lyžovali.   Sobota 11.2. – příjezd, procházka po okolí chalupy Neděle 12.2. – túra na běžkách ze Suché přes Pytláckou rokli a okolo
                            vrcholu Macechy zpět (20 km) Pondělí 13.2. – sjezdovky na Klínovci z Jáchymova,skupina běžkařů projela další
                            stopy   v okolí  Suché až do Loučné pod Klínovcem a pod
                            Meluzínou ... (zobrazit článek)

Sedloňov 13.-15.1.2017
Napsáno: 24.1.2017Počet fotografií: 0Autor: Luboš Podlipný
Školu v Sedloňově jsme díky ochotě paní starostky  mohli opět využít jako naši ubytovnu. Zima byla od začátku roku jak se patří a Sedloňov byl pod silnou vrstvou prachového sněhu. Toho jsme hned v sobotu využili a vypravili se na tradiční túru na Šerlich. Začátečníci nejdříve trénovali  jízdu po rovině na  louce nedaleko školy a odpoledne předvedli svoje umění na místní sjezdovce. V neděli začátečníci využili zasněžené cesty k hájovně Na skále a při zpáteční cestě si vyzkoušeli jízdu s kopce. Ostatní si celé dopoledne užívali sněhu na místní sjezdovce. ... (zobrazit článek)

Mikuláš na horách 25.-27.11.2016
Napsáno: 22.1.2017Počet fotografií: 2Autor: Luboš Podlipný
Tradiční setkání s Mikulášem se uskutečnilo i tentokrát v Peci pod Sněžkou na chatě  Kvap firmy Cerea z Hradce Králové. Protože na horách podle dostupných informací žádný sníh nebyl, tak jsme lyže tentokrát nechali doma. Probudili jsme se do slunečného sobotního rána a tak nic nebránilo, abychom se vydali na pěší túru. Nejprve jsme vystoupali k Chalupě Na Rozcestí a odtud jsme sestupovali kolem Liščí hory k Lesní boudě a dále až na Kolínskou boudu. Zde jsme se občerstvili a pak se vraceli po známé naučné stezce pod Hnědým vrchem, která nás dovedla až k naší chatě. Večer jsme na chatě přivítali Mikuláše s čertem a  se ... (zobrazit článek)